پرسپولیس در نزدیکی هت‌تریک رویایی مقابل سپاهان

پرسپولیس و سپاهان در حالی بازی‌های هفته بیست و نهم را با پیروزی پشت سر گذاشتند که سرنوشت قهرمانی به هفته آخر کشیده شد.

زاوش محمدی: هفته بیست و نهم لیگ برتر یکشنبه شب برگزار شد و پرسپولیس، سپاهان و استقلال موفق شدند حریفان خود را شکست دهند. پرسپولیس در استادیوم آزادی به مصاف تراکتور رفت و در حالی که یک گل از حریفش عقب افتاد، توانست کامبک بزند و با نتیجه ۳-۱ پیروز شود. مهدی عبدی دوبار و احمد نوراللهی گل‌های سرخپوشان را به ثمر رساندند.

در اصفهان هم سپاهان و ذوب آهن در حالی به مصاف هم رفتند که زردپوشان اصفهانی برای نگه داشتن امید قهرمانی نیاز به سه امتیاز این بازی داشتند و از طرفی دیگر هم ذوبی‌ها برای فرار از منطقه سقوط باید در این بازی پیروز می‌شدند. سپاهان خیلی زود با شوت سرکش نورافکن پیش افتاد اما ذوبی‌ها در نیمه دوم صاحب پنالتی شدند و می‌توانستند بازی را مساوی کنند. اما ضربه حسینی به تیرک خورد و توپ وارد دروازه نشد. در پایان هم این بازی با نتیجه ۲-۰ به سود سپاهان به پایان رسید تا همچنان زردپوشان اصفهانی در تعقیب پرسپولیس باشند.

استقلال هم در قائمشهر در حالی با نتیجه ۳-۱ از سد نساجی گذشت که نساجی‌چی‌ها در ابتدا توانستند دروازه رشید مظاهری را باز کنند اما شاگردان مجیدی با درخشش متین زکریا کامبک زدند و توانستند سه امتیاز بازی از آن خود کنند. 

درحالی تنها یک هفته از مسابقات لیگ برتر باقی مانده که پرسپولیس با ۶۴ امتیاز در صدر قرار دارد و سپاهان هم با ۶۲ امتیاز در تعقیب آنهاست. سپاهان در هفته آخر در استادیوم آزادی باید به مصاف استقلال برود و پرسپولیس هم در شهرقدس مهمان پیکان است. پرسپولیس در صورت پیروزی در این بازی به قهرمانی می‌رسد و اگرسرخپوشان مقابل پیکان مساوی کنند، در صورت برد سپاهان مقابل استقلال با بیش از ۳ گل، این سپاهان است که جشن قهرمانی برگزار می‌کند.

اما اگر پرسپولیس (که شانس بیشتری نسبت به سپاهان دارد) قهرمان لیگ شود، سومین بار است که سپاهان را در این امر ناکام می‌گذارد.

لیگ هفتم

پرسپولیس و سپاهان در لیگ هفتم و سال ۸۶-۸۷ با یکدیگر در کورس رقابت بودند. سرخپوشان با هدایت افشین قطبی نتایج خوبی کسب کرده بودند اما کسر ۶ امتیاز از پرسپولیس از سوی فیفا باعث شد تا رقابت دو تیم به هفته آخر کشیده شود. جایی که پرسپولیس در استادیوم آزادی میزبان سپاهان بود.

 پرسپولیس در نیم‌فصل اول لیگ سال ۸۶ توانست از ۱۷بازی خود ۳۶ امتیاز بگیرد که امتیازی شایسته بود اما در نیم‌فصل دوم روند کار تغییر کرد و نتایجی مثل مساوی ۳بر۳ مقابل ابومسلم در تهران، مساوی با تیم برق شیراز که به اکثر تیم‌ها باخته و از هفته هشتم دیگر بردی نداشت، باخت مقابل پگاه و…باعث شد تا پرسپولیس رفته‌رفته عقبگرد کند. 

رقابت دو تیم به هفته آخر کشیده شد و بازی پایانی لیگ به نوعی فینال هم محسوب می شد. پرسپولیس در آن بازی نیاز به برد داشت و سپاهان هم با یک تساوی به قهرمانی می رسید. پرسپولیس خیلی زود با شوت محسن خلیلی به گل رسید اما سپاهان در همان نیمه اول جواب گل پرسپولیس را داد تا بازی تا دقیقه ۹۶ با تساوی ۱-۱ دنبال شود. در لحظات پایانی بازی پرسپولیس صاحب ضربه ایستگاهی شد که در فعل و انفعالات آن ضربه، سپهر حیدری موفق شد دروازه سپاهان را باز کند و پرسپولیس قهرمان لیگ برتر شود. 

پرسپولیس به دنبال هت‌تریک مقابل سپاهان

لیگ هجدهم

رقابت پرسپولیس و سپاهان همواره در لیگ برتر جذاب بوده اما پس قهرمانی های پی در پی سپاهان در لیگ، حالا نوبت پرسپولیس بود تا قهرمانی های خود را جشن بگیرد. رقابت سپاهان و پرسپولیس در لیگ هجدهم هم به هفته آخر کشیده شد. جایی که پرسپولیس میبایست در جم به مصاف پارس جنوبی می رفت و سپاهان هم میزبان استقلال خوزستان بود. پرسپولیس پیش از هفته سی ام ۵۸ امتیازی بود و سپاهان هم با ۵۵ امتیاز در رده دوم قرار داشت. پارس جنوبی با شکست دادن پرسپولیس و همچنین با پیروزی سپاهان مقابل استقلال خوزستان، این سپاهان بود که به دلیل تفاضل گل بهتر عنوان قهرمانی را از آن خود می کرد. اما این پرسپولیس بود که با تک گل بودیمیر موفق شد پارس جنوبی را شکست دهد و با ۶۱ امتیاز به مقام قهرمانی برسد.

پرسپولیس به دنبال هت‌تریک مقابل سپاهان

لیگ بیستم

حال دوباره رقابت پرسپولیس و سپاهان برای عنوان کسب قهرمانی به هفته آخر کشیده شده است. جایی که پرسپولیس در حال حاضر با ۶۴ امتیاز در صدر قرار دارد و سپاهان ۶۲ امتیازی در تعقیب آنها است. پرسپولیس در هفته آخر باید به مصاف پیکان برود و سپاهان هم در استادیوم آزادی مهمان استقلال است. سپاهان در صورت برد مقابل استقلال و شکست پرسپولیس مقابل پیکان می تواند عنوان قهرمانی را از آن خود کند. روی کاغذ کار پرسپولیس به مراتب آسانتر از سپاهان است. استقلال در روزهای اوجش به سر می برد و رقبا را یکی پس از دیگری شکست می دهد. هر چند پیکان هم شرایط خوبی دارد ولی نمی تواند به اندازه ای که استقلال برای سپاهان دردسرساز شود، برای قرمزها دردسر درست کند. 

خبرهای پرببینده خبرآنلاین را اینجا بخوانید: 

خبری خوب برای تیم ملی و اسکوچیچ

برنامه جالب فرانس فوتبال برای توپ طلا

کارلوس کی‌روش عراقی‌ها را پیچاند؟/عکس

۲۵۶ ۲۵۱

کد خبر 1539070

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =