عملیات تست تجهیزات پزشکی بیمارستان یون درمانی کشور در کرج انجام شد

راه اندازی مقدماتی و عملیات تست تجهیزات پزشکی نخستین بیمارستان یون درمانی کشور روز سه شنبه با حضور «علی اکبر صالحی» معاون رییس جمهوری و رییس سازمان انرژی اتمی، «ایرج حریرچی» قائم مقام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، اشتفان شلتس سفیر اتریش در تهران و استاندار البرز در کرج انجام شد.

به گزارش خبرآنلاین از البرز؛ دکتر علی اکبر صالحی معاون رییس جمهوری و رییس سازمان انرژی اتمی درحاشیه مراسم تست تجهیزات پزشکی بیمارستان یون درمانی کشور گفت: عملیات ساخت این بیمارستان در سال ۹۸ با زیر بنای ۲۶ هزار متر مربع با مشارکت یک شرکت سرمایه گذاری خصوصی آغاز شده که تاکنون ۲۰۰ میلیون یورو اعتبار ارزی و یک هزار میلیارد تومان اعتبار ریالی توسط شرکت سرمایه گذار برای این پروژه عظیم هزینه شده است.

صالحی افزود: اکنون ساختمان و بخش عمده تجهیزات این بیمارستان احداث و آماده‌سازی شده که به عغنوان هفتمین بیمارستان در نوع خود در جهان و در غرب آسیا بی‌نظیر است.

صالحی گفت: این بیمارستان با استفاده از جدیدترین روش‌ها و تجهیزات پزشکی از سال آینده به درمان بیماران سرطانی خواهد پرداخت .

معاون رییس جمهوری خاطرنشان کرد: اکنون نیروهای انسانی  متخصص مورد نیاز این بیمارستان در خارج از کشور در حال فراگیری آموزش‌های ویژه هستند؛ ضمن آنکه طیف وسیعی از سرطان‌ها در بیمارستان یون درمانی کشور در کرج درمان خواهند شد.

وی یادآورشد: در زمان حاضر سه روش برای درمان سرطان‌ در جهان متداول است که شامل جراحی، شیمی درمانی و پرتودرمانی است.

رییس سازمان انرژی اتمی گفت: در شیوه پرتودرمانی‌های متداول آسیب جدی به بافت‌های بدن انسان وارد می‌شود اما در روش‌های به کار گرفته شده با استفاده از تجهیزات نوین بیمارستان یون درمانی کرج، این آسیب‌ها را نخواهیم داشت.

وی با بیان اینکه سال آینده با تکمیل تجهیزات و به کار گیری نیروی انسانی متخصص، بیماران سرطانی در این بیمارستان پذیرش و درمان خواهند شد، از همکاری وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی و استانداری البرز برای ساخت این بیمارستان قدردانی کرد.

48

کد خبر 1539145

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =