ماجرای خبر زیر گرفتن سرباز ناجا توسط خودروی سفیر بلاروس

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: مرکز اطلاع رسانی ناجا در مورد خبر منتشره در فضای مجازی از سوی یک خبرگزاری اقدام به شفاف سازی کرد.

روز گذشته (دوشنبه چهارم مرداد ماه) خبرگزاری رکنا خبری با تیتر «ماشین سفیر بلاروس سرباز راهور را به عمد زیر گرفت / روی عنابستانی سفید شد» منتشر کرد که باعث ایجاد ابهام در اذهان عمومی شد.

در پی انتشار این خبر مرکز اطلاع رسانی ناجا خبر مذکور را  تکذیب کرد چرا که این اتفاق چند روز پیش رخ نداده است و امروز (سه شنبه پنجم مردادماه) خبرگزاری یاد شده مجددا با انتشار خبری با تیتر «جزییات زیر گرفتن مامور راهور توسط ماشین سفیر بلاروس/ تکذیب عجولانه چرا؟! "» روی این موضوع با اهداف نامعلوم مانور داده است.

خبرگزاری پلیس مدعی است که سال گذشته تصادفی در یکی از خطوط ویژه تهران مانند سایر تصادف‌هایی که در این شهر روی می‌دهند بین خودروی سفارت بلاروس و مامور راهور ناجا رخ داد که هیچگونه عمد، قصد و غرضی در آن نبود. این در حالی است که روزانه در پایتخت بیش از هزار و ۵۰۰ تا ۲ هزار تصادف، روی می‌دهد که یکی از آن‌ها این تصادف بود که در مسیر خط ویژه روی داد و سپس خودرو از مسیر خط ویژه خارج شد و با توجه به این که عمدی در آن نبود با این تصادف، همان برخورد قانونی شد که با سایر تصادف‌ها صورت می‌گیرد. یعنی حضور کارشناس و تشکیل پرونده و کروکی تصادف و وارد شدن به سیر مراحل قانونی .

خبرگزاری پلیس مدعی است این که یک خبرگزاری با انتشار اخبار سوخته‌ای آن هم با تیترهای جنجالی و تضعیف کننده پلیس و امنیت عمومی و خدشه دار کردن اذهان عمومی چه نیاتی را در ذهن می‌پروراند جای تامل و اندیشه دارد، این که یک خبر سوخته و حادثه سال گذشته را دوباره به خاطر اذهان عمومی آورد آیا چیزی جز عدم توجه به اصول کارشناسی و اخلاق حرفه‌ای نیست؟!

آیا بهتر نبود خبرگزاری رکنا با هماهنگی و انجام یک مصاحبه با متولی امر یعنی پلیس راهنمایی و رانندگی حقیقت را برای مخاطبان عنوان و شفاف سازی می‌کرد؟!

۲۳۵۲۳۷

کد خبر 1539176

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =