نیاز به ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای اتمام پروژه شبکه‌گذاری سد کرم آباد / وجود ۳۵۰ مدرسه کانکسی در آذربایجان‌غربی

استاندار آذربایجان غربی با بیان این‌که ذخیره سد کرم آباد ۵۶ میلیون مترمکعب برآورد شده، گفت: ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای اتمام پروژه شبکه‌گذاری اصلی و فرعی سد کرم آباد نیاز است.

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان‌غربی، محمدمهدی شهریاری در جلسه بررسی پروژه‌های عمرانی و اقتصادی منطقه آزاد ماکو که با حضور نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی برگزار شد با اشاره به پروژه‌های مرگنلر-پلدشت، گفت: آسفالت کشی به طول ۱۰ کیلومتر انجام شده که به سبب تغییر پیمانکار، کمبود اعتبار و مشکلات قیر راکد مانده است.

وی با اشاره به پیگیری فاضلاب این منطقه که از مصوبات سفر ریاست جمهوری بود، خاطر نشان کرد: مسئولان منطقه آزاد ماکو موضوع فاضلاب و آب‌رسانی به روستاهای منطقه را مدنظر قرار داده و در تأمین اعتبار کمک‌حال باشند.

استاندار آذربایجان‌غربی با اشاره به ذخیره ۵۶ میلیون مترمکعبی سد کرم آباد، تصریح کرد: آب این سد توسط چهار ایستگاه مونتاژ از سد ارس منتقل می‌شود که ۲۲ هزار هکتار شبکه‌گذاری اصلی و فرعی در پایین‌دست سد صورت گرفته که نزدیک به ۳ هزار هکتار در مرحله بهره‌برداری قرار دارد.

شهریاری با تأکید بر این‌که بیش از ۸ هزار و ۵۰۰ هکتار دیگر تا پایان آبان ماه امسال آب‌رسانی می‌شود، عنوان کرد: برای تکمیل این پروژه ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است که در طول سال گذشته و امسال اقدامات خوبی برای تکمیل پروژه انجام گرفته است.

وی با بیان این‌که بایستی ۸ هزار هکتار از این مساحت به شرکت‌های کشت و صنعت واگذار شود، یادآور شد: بیش از ۱۲ هکتار نیز معارضی دارد که به مردم واگذار شده است.

استاندار آذربایجان‌غربی با اشاره به این که ۳۵۰ واحد مدرسه کانکسی در سطح استان وجود دارد، اظهار کرد: اغلب این مدارس یک کلاسه است که وزارت آموزش‌وپرورش از نظر اقتصادی اولویت ساخت مدرسه را در روستاهای پر جمعیت می‌داند.

شهریاری با اشاره به کریدور غرب کشور و سه راه ایواوغلی، بیان کرد: پیگیری‌های لازم در ارتباط با این مهم صورت گیرد تا عملیات ادامه یابد.

48

کد خبر 1540417

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =