تولید انرژی خالص نیروگاه نکا به مرز ۴ میلیارد کیلو وات ساعت رسید

مدیرعامل شرکت مدیریت تولید برق نکا گفت: با رشد ۱۱ درصدی، تولید انرژی خالص نیروگاه نکا از مرز ۳ میلیارد و ۸۴۲ میلیون کیلو وات ساعت گذشت.

به گزارش خبرآنلاین از مازندران، محسن نعمتی اظهار داشت: نیروگاه شهیدسلیمی نکا در چهار ماه ابتدای امسال حدود سه میلیارد و ۸۴۲ میلیون و ۵۰۱ هزار کیلووات ساعت انرژی تولید کرد.

وی افزود: مجموع انرژی خالص نیروگاه در چهار ماه ابتدای امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۱ درصد افزایش داشت.

نعمتی با اشاره به اینکه در چهارماه اخیر بالغ بر ۷۲ درصد انرژی تولید شده در واحدهای بخاری و حدود ۲۸ درصد در واحدهای بلوک سیکل ترکیبی بدست آمده است، تصریح کرد: با توجه به دشواری و حساسیت بسیار زیاد نگهداری و بهره برداری از واحدهای این نیروگاه با گذشت بیش از ۴ دهه کارکرد، بدلیل قدمت و عمر بالای تجهیزات، حفظ آمادگی واحدهای این نیروگاه برای تولید پایدار انرژی کار آسانی نیست.

وی گفت: با توجه به نیاز شبکه برق کشور و علیرغم همه محدودیت‌های موجود بویژه در شرایط سخت مقابله با ویروس کرونا، با همدلی و تلاش جهادی و شبانه روزی کارکنان نیروگاه، در حال حاضر تمامی واحدهای نیروگاه جهت تولید پایدار برق و گذر از پیک مصرف در مدار تولید قرار دارند.

به گفته نعمتی، در چهار ماه امسال حدود ۳۵ درصد انرژی تعهدی سالانه نیروگاه طبق برنامه محقق شد..

نیروگاه شهید سلیمی نکا با ۴ واحد بخاری به ظرفیت هرکدام ۴۴۰ مگاوات، دو واحد گازی به ظرفیت هر یک ۱۳۷،۶ مگاوات، یک واحد بخار سیکل ترکیبی با ظرفیت ۱۶۰ مگاوات و دو واحد توربین انبساطی ۹،۴ مگاواتی در مجموع با ظرفیت منصوبه ۲۲۱۴ مگاوات نقش موثری در پایداری شبکه سراسری برق کشور دارد.

48

کد خبر 1540492

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =