آخرین تحولات افغانستان؛ طالبان در حمله به سه شهر ناکام ماند

ایرنا نوشت:وزارت کشور افغانستان اعلام کرد که حملات گسترده گروه طالبان به شهرهای هرات، قندهار و لشکرگاه عقب زده شد و تلفات سنگینی به جنگجویان این گروه وارد شده است.

"میرویس استانکزی"، سخنگوی وزارت کشور افغانستان  روز شنبه به خبرنگاران گفت که  ۳۴ عضو گروه طالبان  از جمله یک فرمانده مهم این گروه در شهر لشکرگاه کشته شده‌اند.

وی افزود که حملات طالبان به  شهر قندهار نیز شدت گرفته و آنها با سنگر گرفتن در منازل مردم از شهروندان به عنوان سپر انسانی استفاده می کنند.

استانکزی گفت که حملات طالبان به شهر هرات نیز شکست خورده و تلفات این گروه در هرات نسبت به مناطق دیگر بیشتر است.

وی درباره تلفات نیروهای دولتی اظهار نظری نکرد.

وزارت دفاع افغانستان نیز با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد نیروهای ارتش در استانهای هرات، قندهار، هلمند و تخار در حال پیشروی هستند.

«فواد امان»، معاون سخنگوی وزارت دفاع افغانستان به رسانه های محلی در این کشور گفت که نیروهای دولتی با حمایت نیروهای مردمی مناطقی را از وجود طالبان در این استانها پاکسازی کرده اند.

منابع خبری از استان بامیان افغانستان هم اعلام کردند که شهرستان «تاله و برفک» در این استان امروز شنبه از وجود طالبان پاکسازی شد.

روز گذشته حین درگیری در نواحی شهر هرات، دفتر سازمان ملل در این ولایت هدف حمله قرار گرفته که به گفته این سازمان، یک نفر کشته و چندین نفر زخمی شده‌اند.

دفتر والی هرات شب گذشته اعلام کرد که نیروهای دولتی حمله طالبان را مهار کرده و این گروه از شهر متواری شده‌اند.

دفتر والی هرات گفته است که براساس اطلاعات منابع موثق، حدود ۲۰۰ طالب کشته و یا زخمی شده اند.

همزمان فواد امان؛ معاون سخنگوی وزارت دفاع ملی می‌گوید، نیروهای دولتی شهرستان گذره هرات را از طالبان پس گرفته‌اند.

311311

کد خبر 1540500

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =