خوش خبر: در باد شکست لهستان خوابیدیم/ جنگ تمام‌عیاری با ژاپن داریم

شرط صعود تیم ملی والیبال ایران به دور دوم المپیک، شکست ژاپن است.

مهری رنجبر: تیم آلکنو که شروع طوفانی داشت، خیلی زود به نسیم تبدیل شد تا حدی که کانادا و ایتالیا را تکان هم نداد. امیر خوش خبر سرپرست تیم ملی والیبال بازی آخر  دور مقدماتی را نبرد تمام عیار بین دو  تیم  مدعی آسیایی برای صعود میداند. نبردی جذاب و دیدنی که برنده اش  طعم خوشبختی را مزه، مزه می کند.

*چه اتفاقی افتاد که طوفان والیبال ایران در المپیک بعداز دو بازی فروکش کرد؟

ما و بچه ها هم بعداز شروع طوفانی مقابل لهستان ، توقع داشتیم با برد  کانادا صعود تیم به دور دوم را یکسره کنند، تا آماده تر از بقیه به مرحله بعد برسد. اما تیم بعداز دو بازی اول، تمرکزش را از دست داده است.

*چطور شاید انتظار نداشت بعداز شکست کانادا در لیگ ملتها، دو پیروزی اول، فکر می کردند برنده هستند و همین کار را خراب کرد؟
به نظرم که بازیکنان با پیروزی که بعداز چندسال مقابل لهستان گرفت، در باد آن خوابیدند و به همین خاطر دیگر نتیجه نگرفت، البته اینجا المپیک است و تیم‌های دیگر حریفان راحتی نیستند.

* تیم چهارم صعود کننده به دور دوم گروه B مشخص شده؟
نه هنوز. مجهولی تیم های صعود کننده برای دو گروه است. هموز هیچ چیز  مشخص نیست، حتی تکلیف اینکه ونزوئلا  حذف می شود یا تونس در گروه بعدی. نتایج سه بازی قبلی جدول دو گروه را پیچیده کرده است.

*دو باخت برابر کانادا و ایتالیا کار صعود را سخت کرد.
ما مقابل تیم هایی باختیم که  سالها نتیجه بازی ما برابرشان، برد و باخت بوده است، کانادا را در ریمینی، بردیم واینجا باختیم، ایتالیا را هم.اتفاق خیلی عجیبی نیفتاده است و نتیجه بازی فردا شب ما تکلیف تیم را روشن می کند.

*فرداشب، سرنوشت تیم رقم می خورد.
با دو باختی که دادیم، کار صعود به بازی مقابل ژاپن افتاده که ننیجه اش ماندن یا نماندن در المپیک را تعیین می کند. در واقع  بازی فرداشب، جنگ تمام عیار است.

*به نظر شما تیم چقدر شانس برد دارد؟
شک نکنید، تیم ما، مثل بازی اول مقابل لهستان هم قسم شده اند تا اجازه ندهند، ژاپن نفس بکشد. همان اتفاقی که در بازی با لهستان رقم زدند و این تیم را آزار دادند. فکر می کنم با چنین عرق و تعصبی کنار توانمندی بالایشان، می توانند با شکست ژاپن به دور بعد صعود کنند. البته از حالا هیچ چیز مشخص نیست.

*اما حریف تیم، خیلی هم راحت نیست.
حریف  ما تیم جنگجویی است و دست از تلاش تا اخرین لحظه برنمیدارد، از طرفی میزبانی پوئن مثبتی برای ژاپنی ها است که باعث می شود بهتر کار کنند، بچه های ما هم باید با همه توان و روحیه ای مثل ژاپن  بازی کند. هرچند کرونا اجازه نداده تا تماشاگران ژاپنی برای حمایت تیم هایشان به سالن بیایند اما آنها مدتها است در سالن بازیها تمرین کرده اند و بازیها برایشان، بازی خانگی است و باز هم شرایط به نفع آنها است.

بیشتر بخوانید: خداحافظی کنعانی‌زادگان با پرسپولیسی‌ها/عکس

253 251

کد خبر 1540525

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 5
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۰۷:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۰
  1 0
  تیم ما در باد شکست لهستان خوابید.... پس وظیفه شما ها به عنوان سرپرست و مدیران تیم چی بود؟؟؟؟؟؟؟
 • IR ۱۰:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۰
  1 0
  مشکل تیم اینست که نمی تواند تغییر آنی در مقابل تغییر تاکتیک تیمهای حریف داشته باشه که اینکار باید توسط مربی انجام بشه که نمیشه! و تیم های حریف خیلی سریع دست بازیکنای ما رو می خونن و ضدشو بکار می برند! بازیکنان در بکارگیری تاکتیک با هم هماهنگ نیستند و در تعداد تکنیک های فردی دارای ضعف هستند!
 • IR ۱۰:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۰
  4 0
  چرا همه فکر و ذکر ما شده جنگ و نبرد و خشونت ? مسابقه ورزشی را چرا با الفاظ جنگی بیان میکنید
 • AT ۱۱:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۰
  0 0
  متاسفانه تیم ایران قدرت بدنی کافی برای بازیهای پیاپی را ندارد .همان طور که در بازیهای ملل هم دیدیم.پزشک و مسئول خوراک تیم باید فکری بکنند.
 • IR ۱۲:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۰
  6 0
  تیم والیبال بعد از المپیک باید یک خانه تکانی اساسی کند از زیر سایه چند بازیکن خارج شود مربی خارجی هم دیگه بسه . این الکنو انگار عین خیالش نیست تیم ما ببازه یا ببره