جنگ بزرگ پلیس سیستان و بلوچستان با قاچاقچیان مخدر

تسنیم نوشت: فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان از هلاکت یک قاچاقچی، دستگیری ۳ سوداگر مرگ و کشف یک تن و ۲ کیلو مواد افیونی در درگیری مسلحانه تکاوران پلیس استان با قاچاقچیان مسلح خبر داد.

سردار احمد طاهری در زاهدان اظهار داشت: مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر سیستان و بلوچستان با اشراف اطلاعاتی خود به سرنخ‌هایی دست یافتند که نشان می‌داد اعضای یک باند مسلح و سازمان یافته قاچاق مواد افیونی قصد انتقال محموله بزرگ مواد مخدر از شهرستان خاش به شهرستان  ایرانشهر و سپس قاچاق آن به نقاط مرکزی کشور را دارند.

وی افزود: در همین رابطه عصر روز گذشته جان برکفان پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان‌های خاش و ایرانشهر با پشتبانی اطلاعاتی پلیس مبارزه با مواد مخدر استان در قالب چند تیم عملیاتی به رصد و کنترل مسیر تردد قاچاقچیان پرداخته و سرانجام اعضای این باند مسلح را که با سه دستگاه خودروی پژو 405 در حال جا به جایی محموله مواد مخدر، حوالی روستای "سرجوب" ایرانشهر  بودند شناسایی و به آنها دستور ایست دادند.

فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان تصریح کرد: سوداگران مرگ با مشاهده عوامل انتظامی بدون توجه به اخطارهای صادره، به سمت مأموران انتظامی تیراندازی و درگیری مسلحانه آغاز شد. در این درگیری مسلحانه که حدود یک ساعت ادامه داشت بر اثر آتش پرحجم تکاوران پلیس، یک نفر از سوداگران مرگ به هلاکت رسید و سه قاچاقچی دیگر نیز دستگیر شدند.

سردار طاهری ادامه داد: ماموران در بازرسی از خودروهای توقیفی از قاچاقچیان و همچنین پاکسازی منطقه، یک تن و 2 کیلوگرم مواد مخدر از نوع تریاک را به همراه یک قبضه سلاح کلاش با 31 عدد فشنگ جنگی و یک دستگاه بی سیم دستی کشف کردند.

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان با اشاره به معرفی متهمان پرونده به مراجع قضائی، خاطرنشان کرد: مأموران نیروی انتظامی استان در گلوگاه‌ها و ورودی‌های قاچاق مواد افیونی حضوری فعال دارند و در راه مبارزه با این پدیده شوم و خانمانسوز از هیچ کوششی دریغ نخواهند کرد.

47231

کد خبر 1540728

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =