افزایش جوجه‌ریزی در مرغداری‌های قزوین

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین از افزایش یک میلیون و ۱۴۸هزار و ۳۲۸قطعه‌ جوجه‌ریزی در مرغداری‌های این استان در چهار ماهه ابتدایی سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل خبرداد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ حمیدرضا عزتی، معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهادکشاورزی استان قزوین گفت: از ابتدای سال جاری تا پایان تیرماه، ۱۰میلیون و ۶۵۶هزار و ۶۸۱قطعه جوجه ریزی در مرغداری‌های استان قزوین انجام شده که این میزان در سال گذشته ۹میلیون و ۵۰۸هزار و ۳۵۳قطعه بود که این آمار نشان دهنده رشد ۱۲درصدی جوجه ریزی و به دنبال آن افزایش تولید مرغ در این استان است.

او با بیان اینکه استان قزوین با وجود اینکه جز استان‌های کوچک کشور از نظر مساحت محسوب می‌شود ولی در تولید بسیاری از محصولات دامی از جمله تولید مرغ یکی از قطب‌های مهم کشور به شمار می‌رود، اظهارکرد: در زمینه تولید و تامین مرغ، قزوین جزو استان‌های معین تامین کننده مرغ در کشور است که مرغ‌های تولیدی علاوه بر تامین نیاز مردم خود استان، بخشی از نیاز مصرفی استان‌های همجوار را نیز تامین می‌کند.

عزتی با بیان اینکه ۴۴۰واحد مرغداری گوشتی در استان قزوین وجود دارد، افزود: ۳۸۹واحد از این مرغداری‌ها فعال و مشغول تولید هستند.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین ضمن تقدیر از زحمات مرغداران و واحدهای تولیدی طیور این استان برای تامین مرغ مورد نیاز مردم به ویژه در ایام پر مصرف سال، خاطرنشان کرد: مرغ در استان به اندازه کافی و بیش از نیاز مصرفی مردم استان تولید می‌شود و به منظور بهبود عرضه مرغ در بازار و برای کمک به ایجاد و حفظ آرامش و ثبات بیشتر در بازار مرغ، نیاز است تا نظارت‌ها در زمینه عرضه آن در سطح استان تشدید شود.

48

کد خبر 1540760

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =