۲۹۶کودک کار در قزوین تحت حمایت بهزیستی هستند

معاون امور اجتماعی بهزیستی استان قزوین گفت: هم اکنون ۲۹۶کودک کار و خیابان تحت حمایت بهزیستی استان قزوین هستند.

به گزارش  خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ پری میرزایی؛ معاون امور اجتماعی بهزیستی استان قزوین در مورد اقدامات بهزیستی برای حمایت از  کودکان کار اظهارکرد: سال گذشته ۴۴۷کودک کار و خیابان در سطح استان قزوین شناسایی شدند که ۴۴درصد از آنان در شهرستان قزوین، ۳۱درصد در بوئین‌زهرا، ۱۷درصد در تاکستان، ۶درصد در آبیک و ۲درصد در شهرستان البرز هستند.

او افزود: از ۴۴۷کودک شناسایی شده طی سال گذشته در سطح استان قزوین ۲۲۰کودک در مراکز ساماندهی کودکان کار پذیرش شده و برای آنها تشکیل پرونده شد.

معاون امور اجتماعی بهزیستی استان قزوین تصریح کرد: هم اکنون بهزیستی استان قزوین، کودکان کار و خیابان را در یک مرکز دولتی(شبانه روزی) در شهرستان قزوین و دو مرکز غیردولتی روزانه (مراکز حمایتی- آموزشی کودک و خانواده) تحت نظارت سازمان در شهرستان‌های قزوین و تاکستان با هدف کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی مورد پذیرش و حمایت قرار می‌دهد.

میرزایی عنوان کرد: علاوه بر اینکه شناسایی کودکان کار در سطح شهر توسط مراکز فوق‌الذکر انجام می‌شود، این مهم توسط اورژانس اجتماعی در کلیه شهرستان‌های استان قزوین نیز صورت می‌پذیرد.

او بیان کرد: کودکان به طرق مختلف در مراکز مورد پذیرش قرار می‌گیرند، ممکن است به صورت خود معرف در مرکز پذیرش شوند به طوری که کودک به تنهایی یا توسط یک فرد بزرگسال حقیقی به مرکز مراجعه کرده و پس از برقراری ارتباط و مصاحبه اولیه در صورت تشخیص به نیازِ دریافتِ کمک و حمایت از مرکز، مورد پذیرش قرار گرفته و فرم اولیه پذیرش برای وی تکمیل می‌شود.

معاون امور اجتماعی بهزیستی استان قزوین بیان کرد: بخش دیگری از کودکان از طریق شناسایی در مراکز بهزیستی جذب می‌شوند به نحوی که ابتدا مددکار اجتماعی یا روانشناس مرکز به محل حضور کودکان در اماکن پرتردد مراجعه کرده، ضمن برقراری ارتباط حرفه‌ای اولیه با کودکان خیابانی و معرفی مرکز و فعالیت‌های آن، یک ارزیابی سریع از وضعیت عمومی کودک به عمل می‌آورد.

48

کد خبر 1540767

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =