معلول‌آزار قزوینی دستگیر شد/ متهم ناپدری کودک معلول بود

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: مدیرکل بهزیستی استان قزوین در پی انتشار فیلم کودک‌آزاری کودک معلول در استان قزوین، توضیحاتی داد.

علیرضا وارثی مدیرکل بهزیستی استان قزوین گفت: در پی انتشار فیلمی در فضای مجازی، مبنی بر آزار و اذیتِ یک کودک معلول، با نهایت تاسف و تاثر مطلع شدیم که کودک معلول، توسط فردی ناشناس مورد آزار و اذیت جسمی قرار گرفته و تصاویر دلخراش و متاثر کننده‌ی آن نیز در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است.

وی ادامه داد: با بررسی‌های به عمل آمده و بر اساس فیلم منتشر شده، مشخص شد که این کودک‌آزاری در شهر تاکستان صورت گرفته است، لذا مراتب بصورت جدی و اورژانسی در دستور کار اورژانس اجتماعی، حراست، بازرسی و اداره بهزیستی شهرستان قرار گرفت، ولی هیچگونه نشانه‌ای از اینکه محل وقوع معلول‌آزاری، با مراکز نگهداری توانبخشی بهزیستی شهرستان تاکستان و یا اینکه با مراکز نگهداری بهزیستی با مشخصات داخل تصویر تطبیق داشته باشد تاکنون به دست نیامده است، لذا به همین خاطر، موضوع سریعا به استحضار دادستانی شهرستان تاکستان رسید تا پیگیری‌های لازم در دستور کار حوزه قضایی قرار گیرد.

مدیرکل بهزیستی استان قزوین اظهار کرد: از آنجایی که حمایت از حقوق کودکان و معلولان در قانون به سازمان بهزیستی محول شده است، این سازمان، هیچگونه مماشاتی را در تضییع حقوق این عزیزان بر نمی‌تابد و به شدت با مسئله معلول‌آزاری و کودک‌آزاری برخوردِ قانونی خواهد کرد و این اقدام ناشایست و غیر انسانی را محکوم می‌نماید.

وارثی گفت: سازمان بهزیستی به عنوان اولین متولی و مدافع حقوق کودکان و معلولان، تمام امکانات و توان خود را در راستای شناسایی عامل و یا عوامل این اتفاق تلاش خواهد نمود و هیچگونه اغماض و مسامحه‌ای را در این خصوص، جایز نمی‌داند.

وی اضافه کرد: از شهروندان محترم تقاضا داریم چنانچه از این گونه موارد، مُطلع هستند، سریعاً به اورژانس اجتماعی استان (با شماره تماسِ ۱۲۳) تماس حاصل نموده تا پیگیری‌های لازم انجام شود.

شایان ذکر است در مورخ ۹۹/۱۰/۲۰ فیلمی در فضای مجازی منتشر شد که نشان می‌داد کودکی، دارای معلولیتِ سندروم داون مورد آزار و اذیت قرار گرفته است.

با پیگیری بهزیستی استان قزوین و همکاری دادستانی، ناپدری که کودک سندروم داون را آزار داده بود و فیلم آنرا منتشر کرد دستگیر شد.

۲۳۵۲۳۵

کد خبر 1474838

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =