واکسیناسیون بیش از ۹۰ هزار نفر استاد و کارمند دانشگاه در مرداد

فارس نوشت: مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از واکسیناسیون ۳۰ هزار استاد و ۶۳ هزار کارمند دانشگاه در مرداد امسال خبر داد.

محمدرضا آهنچیان مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در نشست خبری مجازی که امروز برگزار شد، در خصوص واکسیناسیون دانشگاهیان، اظهار کرد: واکسیناسیون در دانشگاه، مبنای طراحی و اجرای برنامه‌های آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و دانشجویی است؛ به دلیل پاره‌ای محدودیت‌ها در پوشش کامل جامعه دانشگاهی تا مهرماه ۱۴۰۰، اولویت‌بندی ازسرگیری آموزش در نیمسال نخست ۱۴۰۱ـ ۱۴۰۰ انجام می‌شود.

وی افزود: در دانشگاه‌هایی که دارای دانشجویان دوره تحصیلات تکمیلی نیستند یا به عکس فاقد پذیرش دانشجو در دوره‌های کاردانی و کارشناسی محسوب می‌شوند، اولویت بر اساس بالاترین مقطع تحصیلی به پایین خواهد بود.

آهنچیان با بیان اینکه واکسیناسیون فقط در محل دانشگاه برای دانشجویان بومی و در محل دانشگاه محل زندگی دانشجویان غیر بومی انجام خواهد شد، ادامه داد: هماهنگی واکسیناسیون دانشجویان غیر بومی در دانشگاه محل زندگی آنان، با دانشگاه محل تحصیل دانشجو است.

وی افزود: برنامه ریزی واکسیناسیون بر اساس آخرین آمار از دانشجویان در چهار سال گذشته است که «۴ سال» سقف سنوات مجاز تحصیلی در همه مقاطع دوره‌های دکتری تخصصی و کارشناسی پیوسته و «۲ سال» برای دوره‌های کارشناسی ارشد، کارشناسی ارشد ناپیوسته و کاردانی محسوب می‌شود.

آهنچیان افزود: طبق فهرست ارسال شده از دانشگاه‌های تحت نظر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری شامل دانشگاه‌های دولتی، علمی ـ کاربردی،‌ فنی و حرفه ای و دانشگاهای تحت پوشش دستگاه‌ها، ۳۰ هزار عضو هیأت علمی و ۶۳ هزار کارمند دانشگاه در مردادماه واکسینه می‌شوند.

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری درباره اولویت واکسیناسیون دانشجویان گفت: اولویت واکسیناسیون دانشجویان در فاز یک، در شهریور است که دانشجویان دکتری تخصصی ورودی ۹۷ و پیش از آن به تعداد ۷۴ هزار نفر، دانشجویان کارشناسی ارشد ۹۹ و پیش از آن  به تعداد ۳۹۶ هزار نفر، دانشجویان دکتری عمومی ورودی ۹۵ و پیش از آن به تعداد ۳۲ هزار نفر است که در مجموع ۵۰۲ هزار نفر می‌شود.

وی افزود: اولویت واکسیناسیون دانشجویان در فاز دو یعنی مهر شامل دانشجویان دکتری تخصصی ورودی ۹۸ با ۲۵ هزار نفر، دانشجویان کارشناسی ارشد ۱۴۰۰ با ۱۶۰ هزار نفر، دانشجویان دکتری عمومی ورودی ۹۶ و ۹۷ با ۲۷ هزار نفر، دانشجویان کارشناسی پیوسته ۹۷ و پیش از آن با ۶۹۲ هزار نفر و دانشجویان کارشناسی ناپیوسته ۹۹ و پیش از آن با ۱۶۸ هزار نفر است که در مجموع ۹۲۸ هزار نفر می‌شود.

آهنچیان ادامه داد: اولویت واکسیناسیون در فاز سه یعنی در آبان شامل دانشجویان دکتری تخصصی ورودی ۹۹ با ۲۸ هزار نفر، دانشجویان دکتری عمومی ورودی ۹۸ و ۹۹ با ۲۷ هزار نفر، دانشجویان کارشناسی پیوسته ۹۸ و ۹۹ با ۹۳۰ هزار نفر و دانشجویان کارشناسی ناپیوسته ۱۴۰۰ با ۹۰ هزار نفر است که در مجموع یک میلیون ۷۵ هزار نفر می‌شود.

وی اضافه کرد: اولویت واکسیناسیون دانشجویان در فاز چهار یعنی آذر شامل دانشجویان دکتری تخصصی ورودی ۱۴۰۰ با ۲۸ هزار نفر، دانشجویان دکتری عمومی ۱۴۰۰ با ۱۴ هزار نفر، دانشجویان کارشناسی پیوسته ۱۴۰۰ با ۴۵۰ هزار نفر و دانشجویان کاردانی با ۴۷۵ هزار نفر است که در مجموع ۹۶۷ هزار نفر می‌شود. 

۴۷۲۳۱

کد خبر 1540768

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =