۶ مورد فوتی ناشی از کرونا دراستان چهارمحال وبختیاری

متاسفانه طی ۲۴ ساعت گذشته ۶ مورد جدید فوتی ناشی از ابتلا به بیماری کووید_۱۹ در استان گزارش شد و مجموع فوتی های ناشی از ابتلا به این بیماری در چهارمحال و بختیاری  ١٢٠۹ نفر است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری ، دکتر شیرانی ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد، آمار جدید بیماری کرونا در استان در دهمین روز از مردادماه سال ۱۴۰۰ را به شرح زیر عنوان کرد: 

 طی ۲۴ ساعت گذشته ۹۷۱ بیمار با علایم بالینی مشکوک به بیماری کرونا به مراکز بهداشتی و درمانی سرپایی و بیمارستانی استان مراجعه داشته اند که از این تعداد ۱۶۲ بیمار با علایم مشکوک به این بیماری در مراکز درمانی بستری شده‌اند. 

طی ۲۴ ساعت گذشته نتیجه تست ۳۹۷ نفر از مراجعه کنندگان در بخش سرپایی و ۵۳ نفر از بستری شدگان مشکوک به کووید_۱۹ در مراکز بیمارستانی استان، مثبت قطعی اعلام شد. 

 هم اکنون ۴۴۶ بیمار مثبت قطعی و مشکوک به بیماری کرونا در مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند که از این تعداد ٣۸۴ نفر مثبت قطعی و مابقی در انتظار پاسخ نتایج آزمایشات برای رد یا تایید بیماریشان هستند. 

 متاسفانه طی ۲۴ ساعت گذشته ۶ مورد جدید فوتی ناشی از ابتلا به بیماری کووید_۱۹ در استان گزارش شد و مجموع فوتی های ناشی از ابتلا به این بیماری در چهارمحال و بختیاری  ١٢٠۹ نفر است. 

هم اکنون ۴۴ بیمار با شرایط بحرانی و حال عمومی نسبتاً بد در بخش های مراقبت ویژه مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند. 

هم اکنون شهرستان های شهرکرد، اردل، کیار، فارسان و بروجن در لیست شهرستان های با وضعیت قرمز به لحاظ شیوع بیماری کرونا قرار گرفته اند. 

شهرستان های سامان،  لردگان، بن، کوهرنگ و خانمیرزا در وضعیت نارنجی قرار گرفته اند. 

 نکته حائز اهمیت در استفاده از ماسک، استفاده صحیح و رعایت اصول استفاده از آن می باشد که بارها در کلیپ های آموزشی به آن اشاره شده است. 

 یکی از ساده ترین، عملی ترین و موثرترین راه مقابله کرونا استفاده همگانی از ماسک است و نوع آن در درجه دوم اهمیت قرار دارد. 

همچنان توجه به سه نکته رعایت بهداشت دست ها، تنفس و رعایت فاصله اجتماعی موثر ترین راه مقابله با بیماری کووید_۱۹ محسوب می شود. 

 با توجه به ضرورت استفاده از ماسک، زدن ماسک نشانه شخصیت، اعتماد به نفس و مسئولیت پذیری و عدم استفاده از آن نشانه عدم پایبندی به تعهدات اجتماعی است.

48

کد خبر 1540839

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =