امدادرسانی هلال احمر به ۳هزار سیل‌زده در قزوین

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان قزوین از امدادرسانی به ۳ هزار و ۷۴ نفر حادثه دیده در سیل و آبگرفتگی در استان خبر داد.

 به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ حکمت اله هاشمی، معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان قزوین با تشریح آخرین گزارش عملیات امداد و نجات سیل و آبگرفتگی در شهرستان آوج و بخش الموت شرقی گفت: نیروهای امدادی در ۸منطقه شامل شهیدآباد، وروق، پروان، بی آب، چوبینه، کوشک دشت، آتان رود و یارسی به ارائه خدمات به حادثه دیدگان سیل و آبگرفتگی پرداختند.

او با بیان اینکه امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمر به سه هزار و ۷۴نفر امدادرسانی کردند و ۱۰نفر از افراد گرفتار در سیلاب نیز رهاسازی شدند افزود: در عملیات سیل و آبگرفتگی، ۹واحد مسکونی از آب تخلیه و ۳دستگاه خودرو نیز از مسیر سیلاب رهاسازی شد و یک مصدوم نیز به مراکز درمانی انتقال یافت.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان قزوین با بیان اینکه برای امدادرسانی به حادثه دیدگان، ۵۶نفر در قالب ۱۷تیم امدادی به محل اعزام شدند، گفت: در این حوادث در مجموع ۱۰دستگاه تجهیزات شامل ۲دستگاه ست کوهستان و ۸دستگاه موتور پمپ و لجن کش بکارگیری شد.

هاشمی از مفقودی ۴نفر در سیل و آبگرفتگی اخیر خبر داد و گفت: این افراد در بارندگی های اخیر در روستاهای شهیدآباد و وروق در شهرستان آوج و همچنین در بخش الموت شرقی مفقود شده بودند که با تلاش نیروهای امدادی پیدا و به مکان های امن منتقل شدند.

او به خدمات ارائه شده به مناطق درگیر سیل و آبگرفتگی اشاره کرد و توضیح داد:  اطلاع رسانی، اعلام وضعیت قرمز به ساکنین و ارائه هشدارهای لازم از طریق تیم های امداد و نجات و گشت زنی در منطقه مبنی بر عدم تردد در مسیل ها و مسیر رودخانه ها و انجام ارزیابی های لازم از مسیر رودخانه ها از خدمات دیگر ارائه شده در این سیل و آبگرفتگی بود.    

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان قزوین در پایان عنوان کرد: هموطنان عزیز در صورت قرار گرفتن در وضعیت های اضطراری و پیچیده انواع حوادث و سوانح با شماره ۱۱۲مرکز پاسخگویی فوری به انواع حوادث، تماس برقرار کنند.

کد خبر 1541502

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =