ایکنا نوشت:

فیروز زنوزی جلالی از پایان نگارش اپیزود سوم داستان بلند «جنگ دریایی» تحت عنوان «خرمشهر، خرمشهر» تا 10 روز آینده خبر داد و گفت: اپیزود اول و و دوم این مجموعه با عناوین «سکان، سمت، ساعت2» و «سکان، سمت، میانه اروند!» پیش از این وارد بازار نشر شده است.

زنوزی جلالی گفت: آخرین مراحل نگارش اپیزود سوم مجموعه «جنگ دریایی» با عنوان «خرمشهر، خرمشهر» درحال انجام است و این کتاب تا ده روز آینده آماده انتشار خواهد شد. زمان انتشار این کتاب بستگی به تصمیم ناشر دارد.

زنوزی جلالی پیشتردرمورد انگیزه خود از نگارش این کتاب، گفته است: «جنگ خرمشهر با شلیک نیروهای عراقی به ناوچه‌های ارتش ما شروع شد. من آنجا از نزدیک شاهد زحمات پرسنل نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، ناوبان یار، ناخدا و کلیه پرسنل این نیرو بوده‌ام. به همین خاطر فکر کردم نوشتن این داستان بلند سه اپیزودی می‌تواند ادای دینی به زحمات و رشادت‌های این نیرو در آن دوران باشد.»

«سکان، سمت، میانه اروند!» اپیزود دوم از مجموعه رمان دریایی خرمشهر نوشته «فیروز زنوزی جلالی» است. اپیزود اول این رمان نیز با عنوان «سکان، سمت، ساعت۲» اخیرا به چاپ رسیده است.

زنوزی جلالی در دوران جنگ، افسر کمیسر دریایی ناوچه‌های ۶۵ پایی خرمشهر بوده است. او در اولین ناوچه‌های پایگاه دریایی خرمشهر که در اروندرود با نیروهای عراقی درگیر شدند خدمت کرد.

291/60

کد خبر 154184

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =