۰ نفر
۱۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۰
سناریوی جدید اسرائیل علیه ایران

برنا نوشت: عضو سابق کمیسیون امنیت ملی مجلس در خصوص سناریوهای اسرائیل علیه ایران اظهار کرد: این هیاهوی سیاسی راه به جایی نمی برد و یک سر و صدای گذرا است.

علاء الدین بروجردی، عضو سابق کمیسیون امنیت ملی مجلس، در خصوص سناریوهای اسرائیل علیه ایران اظهار کرد: اینگونه تبلیغات و جنگ روانی را علیه جمهوری اسلامی به روال های مختلف راه می اندازند. در حال حاضر هم در آستانه دولت جدید به نظر می رسد که این یک نقشه طراحی شده برای ایجاد یک فضای منفی علیه دولت جدید و مثل همیشه راه به جایی نخواهد برد.

او افزود: سیاست های ایران در منطقه کاملا مشخص است، ما هم در سوریه و هم در عراق عامل اساسی مبارزه با تروریسم بودیم و آمریکا و همپیمانان او هم، به وجود آورنده و هم حمایت کننده تروریست ها به خصوص داعش و رژیم صهیونیستی بودند که جهان شاهد بوده است. بارها مجروحین داعش را در جنگ تحمیلی داعش به سوریه در بیمارستان های رژیم صهیونیستی درمان کرده و از آنها حمایت کردند.

بروجردی ادامه داد: این هیاهوی سیاسی راه به جایی نمی برد و یک سر و صدای گذرا است. این سناریو به خاطر فشار بر دولت جدید طراحی شده است. ذهنیت آنها درباره دولت جدید این است که در مقابل فشار آمریکا و غربی ها مقاومت بیشتری برای ایجاد انفعال به خرج خواهند داد.

گفتنی است؛ گفتنی است؛ روزنامه تایمز در گزارشی از برخورد یک کشتی سنگاپوری به نام «آسفالت پرینسس» با مین در سواحل بندر فجیره در امارات متحده عربی خبر داد. به دنبال انتشار این خبر، بلافاصله برخی رسانه‌های غربی دیگر از احتمال ربایش، حمله پهپادی و پیاده شدن تعدادی کماندو روی این کشتی خبر دادند که هیچ‌یک از موارد ذکر شده مستند به اخبار منابع رسمی نبود و تنها با عبارات «گفته می‌شود»، «منابع رسانه‌ای گفتند» و... بازنشر شد. در پی این جوسازی گسترده، سعید خطیب زاده، سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان، بلافاصله به این موضوعات واکنش نشان داد و با مشکوک دانستن انتشار این اخبار، نسبت به هرگونه فضاسازی کاذب برای اغراض خاص سیاسی هشدار داد.

27215

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1542646

برچسب‌ها