هشداروزارت تعاون به خریداران مسکن اتحادیه‌های انبوه‌ساز و عمرانی تهران

معاونت امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: بر اساس بررسی‌های صورت گرفته و بازدیدهای میدانی، اتحادیه تعاونی‌های انبوه‌ساز تهران و اتحادیه تعاونی‌های عمرانی شهر تهران فرآیند قانونی ساخت و ساز و پیش فروش واحدها را رعایت نکرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی،بر اساس بررسی‌های صورت گرفته و بازدیدهای میدانی، اتحادیه تعاونی های انبوه ساز تهران و اتحادیه تعاونی‌های عمرانی شهر تهران فرآیند قانونی ساخت و ساز و پیش فروش واحدها را رعایت نکرده اند. ،  که با ادعای داشتن مجوز از وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی ،  به پیش فروش ساختمان در قالب طرح ملی مسکن اقساطی از طریق  تبلیغات و ثبت نام از متقاضیان از طریق سایتی با عنوان  http://etot.co  اقدام کرده است.

هرگونه فعالیت و ثبت نام در حوزه مسکن ، صرفا با داشتن مجوز از مراجع ذیصلاح و رعایت همه مفاد قانون پیش فروش ساختمان مصوب ۱۲ دی ماه سال ۱۳۸۹ و آیین نامه اجرایی آن مصوب هفتم خردادماه سال ۱۳۹۳ امکان پذیر خواهد بود، در غیر این صورت تخلف محسوب می شود.

هشداروزارت تعاون به خریداران مسکن اتحادیه‌های انبوه‌ساز و عمرانی تهران

با توجه به رصد و بررسی های صورت گرفته ، مراجعات مردمی و گزارش های رسیده ، مشاهده شده  است که برخی تعاونی ها و اتحادیه های عمرانی ، با ادعای داشتن مجوز از وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی، وزارت راه و شهرسازی یا اعلام وابستگی به سایر نهادهای دولتی و حکومتی ،  واحدهای پروژه خود را از طریق تبلیغات در محل پروژه ، استفاده از تبلیغات سلبریتی ها( افراد مشهور )، سایت های فروش اینترنتی مانند سایت دیوار ، فضای مجازی و روزنامه های کثیرالانتشار پیش فروش می کنند.

هرگونه اقدام در زمینه ساخت و ساز و پیش فروش واحدهای مسکونی مستلزم رعایت قوانین و مقررات مربوطه از جمله: داشتن مجوز از وزارت راه و شهرسازی، رعایت همه مفاد قانون پیش فروش ساختمان مصوب ۱۲ دی ماه سال ۱۳۸۹ و آیین نامه اجرایی آن مصوب هفتم خردادماه سال ۱۳۹۳، دریافت مجوز از وزارت راه و شهرسازی برای انتشار آگهی پیش فروش ساختمان بر اساس ماده ۲۱ قانون پیش فروش و ماده ۱۹ آیین نامه اجرایی این قانون و رعایت تبصره ماده ۴ قانون پیش فروش ساختمان که اجازه پیش فروش واحدهای یاد شده را  به حداقل ۳۰ درصد پیشرفت در انجام سر جمع تعهدات منوط کرده  است.

۲۲۳۲۲۷

کد خبر 1543491

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =