جهانگیری مجلس دوم را مجلسی سرآمد دانست که در تشخیص اولویت های کشور هوشمندانه عمل می کرد.

اسحاق جهانگیری که تجربه حضور در مجلس دوم و سوم  را دارد، عملکرد مجلس دوم را تحسین برانگیز دانست و در گفت و گو با خبرآنلاین گفت: مجلس دوم از نمایندگانی تشکیل شده بود که سابقه مدیریتی در کارنامه خود نداشتند اما با این وجود در تشخیص اولویت های کشور بسیار هوشمندانه عمل می کردند به ترتیبی که دو جناح سیاسی عمده مجلس، مساله جنگ را اولویت خود می دانستند و تلاش می کردند تا مشکلات جبهه های جنگ را برطرف کنند.

وی افزود: با وجود آنکه دولت مهندس میرحسین موسوی در داخل مجلس منتقدان زیادی داشت اما با این وجود نمایندگان در برابر  دولت سنگ اندازی نمی کردند و بسترهای لازم را برای فعالیت آن فراهم می کردند. به ترتیبی که در انتخاب نخست وزیر در ابتدای مجلس دوم و رای اعتماد به کابینه مصالح کشور را در نظر می گرفتند.

وزیر صنایع دولت خاتمی با اشاره به عملکرد مجلس سوم اظهار داشت: مجلس سوم اولویت را بر بازسازی کشور قرار داده بود و برای تحقق این هدف خصوصی سازی را که تا آن زمان جزو لغات ممنوعه بود را عملیاتی کرد که موجب تسریع بازسازی کشور شد.

عضو حزب کارگزاران تصریح کرد: مجلس سوم اولین مجلسی بود که استفاه از منابع خارجی به منظور سرمایه گذاری را مجاز شمرد مساله ای که تا قبل ازآن ممنوع بود و کسی در فضای انقلابی موجود از آن سخن نمی گفت و همین بستر ساز رشد و ترقی کشور در مسیر توسعه شد.

/27214

کد خبر 154366

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =