رئیس جمهور امروز برای "دبیر شورای عالی جوانان"، حکم صادر کرد، در حالی که این شورا، سالهاست به نام "سازمان ملی جوانان" خوانده می شود. همایون حمیدی از چهره های نزدیک به مشایی این پست رااشغال کرده

محمود احمدی نژاد امروز بی سر و صدا، سازمان ملی جوانان را منحل کرد و تشکیلات فعلی "سازمان ملی جوانان" را به نام "شورای عالی جوانان" خواند.

به نوشته پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، امروز رئیس جمهور برای "دبیر شورای عالی جوانان" حکم صادر کرد تا بی سر و صدا، سازمان ملی جوانان به وضعیت سال 76 خود بازگردد که به نام "شورای عالی جوانان" نامیده می شد.

اکنون بار دیگر، عالی ترین مقام قوه مجریه برای یکی از چهره های سیاسی حکمی صادر کرده و در آن، همایون حمیدی را به عنوان "دبیر شورای عالی جوانان" خوانده.

همایون حمیدی، یکی از چهره های نزدیک به اسفندیار رحیم مشایی است که پیش از این در اسفند 88 به عنوان معاونت هماهنگی، پیگیری های ویژه و خدمات مدیریت نهاد ریاست جمهوری منصوب شده بود.

همایون حمیدی

همایون حمیدی و اسفندیار رحیم مشایی در مراسم معارفه این مسئول

احمدی نژاد در این حکم، به استناد بند (15) ماده (4) اساسنامه شورای عالی جوانان مصوب 1371.5.6 شورای عالی انقلاب فرهنگی، دبیر شورای عالی جوانان را نصب کرده، در حالی که این شورا از سال 71 با ریاست رئیس‌جمهور وقت از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی تاسیس شد و 6 سال بعد در سال 78 به مرکز ملی جوانان تغییر نام داد.

این مرکز از سال 76 همچنان زیر نظر ریاست جمهوری فعالیت می‌کرد و وظیفه‌ای ستادی مانند طراحی برنامه جامع ساماندهی امور جوانان و تطبیق وضعیت دستگاه‌های اجرایی را براساس مدیریت پروژه‌های فرابخشی در دستور کار قرار داد. سرانجام در سال 1379 براساس قانون سوم توسعه مرکز ملی به سازمان تغییرنام داد. این سازمان نیز سال گذشته با طرحی که مجلس به تصویب رساند قرار شد با سازمان تربیت بدنی ادغام شود تا "وزارت ورزش و جوانان" تشکیل شود.

اکنون رئیس جمهور بار دیگر سازمان ملی جوانان را به وضعیت 14 سال پیش بازگرداند تا تشکیل "وزارت ورزش و جوانان" به دلیل نبود سازمان ملی جوانان، باز هم در ابهام فرو رود.

45/233

کد خبر 154623

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 4
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • آرمان IR ۱۰:۴۷ - ۱۳۹۰/۰۳/۱۰
  0 0
  کارت درس آقای دکتر
 • بدون نام IR ۱۰:۵۶ - ۱۳۹۰/۰۳/۱۰
  0 0
  کلا ادغام این سازمان ها کار معقولی نبود چون با هم هیچ سنخیتی نداشتند و به نظر من جناب دکتر تصمیم بجایی گرفتن
 • بدون نام IR ۱۱:۱۸ - ۱۳۹۰/۰۳/۱۰
  0 0
  اینکه عکس همایون حمیدی نیست چرا گیج بازی در می آورید حمیدی 20 سال از این بنده خدا بزرگتره!!!!اگه عکسشو ندارید تو اینترنت جستجو کنید تا در کمتر از 10 ثانیه عکسشو ببینید!!!!
 • بدون نام IR ۱۱:۳۲ - ۱۳۹۰/۰۳/۱۰
  0 0
  آخه توکه فرق حمیدی و صالحی مرام و نمی دونی