۲ نفر
۲۹ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۵
امسال چقدر بنزین صادر کردیم؟

ایلنا نوشت: عضو اتاق بازرگانی گفت: اکنون قیمت بنزین در کشورهای همسایه از جمله افغانستان به حدود 900 دلار در هر تن رسیده است، به این ترتیب به نظر می‌رسد 4 ماهه امسال حضور پررنگی در زمینه صادرات بنزین و گازوئیل نداشته‌ایم.

سیدحمید حسینی درباره آمار صادرات بنزین در 4 ماهه امسال اظهار داشت: تاکنون جزئیات رسمی آمار صادرات فرآورده منتشر نشده اما 4 ماه ابتدایی سال گذشته حدود 700 میلیون دلار صادرات بنزین داشتیم، در مجموع سال گذشته بالاترین رقم صادراتی کشور؛ بنزین بوده است. 

وی افزود: در سال جاری با توجه به کمبود گاز در زمستان مجبور شدیم سوخت بسیاری از نیروگاه‌ها را از طریق گازوئیل تامین کنیم، بنابراین نتوانستیم تعهدات سال گذشته را انجام دهیم و بخشی از این تعهدات به امسال موکول شد.

امسال چقدر بنزین صادر کردیم؟

این عضو اتاق بازرگانی با بیان اینکه امسال در زمینه صادرات فرآورده‌های نفتی کمتر فعال بودیم، تصریح کرد: مصرف بنزین در تیرماه به حدود 100 میلیون لیتر رسید و همچنین بحث اورهال پالایشگاه‌ها را هم داشتیم، بنابراین بنزین کمتری صادر شد.

وی خاطرنشان کرد: اکنون قیمت بنزین در کشورهای همسایه از جمله افغانستان به حدود 900 دلار در هر تن رسیده است، به این ترتیب به نظر می‌رسد 4 ماهه امسال حضور پررنگی در زمینه صادرات بنزین و گازوئیل نداشته‌ایم. 

حسینی تاکید کرد: در زمینه دیگر فرآورده‌های صادراتی مثل قیر، روغن، حلال‌ها فرآوره‌های پتروشیمی نفتی فعال بوده‌ایم ولی صادرات بنزین پالایشکاهی حداقل بوده است؛ گرچه مجتمع‌های پتروشمی یا بخش خصوصی هیدروکربور سبک تولید و صادر می‌کنند، اما در کل آمار رسمی اعلام نشده است.

۲۲۳۲۲۵

کد خبر 1546604

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =