کاهش ۲۲.۵ درصدی کل تردد در استان آذربایجان‌غربی در ایام تعطیلات کرونایی

مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای آذربایجان‌غربی گفت: تردد کل وسایل نقلیه در ایام تعطیلات کرونایی (از ۲۵ مرداد تا ۳۰ مرداد ماه سال جاری) نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۲.۵ درصد کاهش را نشان می‌دهد.

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان‌غربی، ارسلان شکری مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌غربی گفت : میزان کل تردد در محورهای مواصلاتی استان در ایام تعطیلات کرونایی یعنی از ۲۵ تا ۳۰ مرداد ماه سال جاری نزدیک به ۲ میلیون و ۶۵ هزار وسیله نقلیه بوده که این مقدار در مقایسه با مدت زمان مشابه سال قبل ۲۲.۵ درصد کاهش را نشان میدهد.

وی گفت : در این مدت ۲۳۰ هزار انواع خودرو سنگین در محورهای مواصلاتی استان تردد کردند که در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته ۲۸ درصد کاهش را نشان میدهد همچنین خودرو های سواری و وانت بار با بالغ بر یک میلیون و ۸۳۵ هزار تردد و کاهش نزدیک به ۲۲ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل و ناوگان اتوبوسی با ۲۲ هزار تردد و افزون بر ۲۳.۵ درصد کاهش نسبت به مدت مشابه سال گذشته در ایام تعطیلات کرونایی در محورهای استان تردد نمودند.

این مقام مسئول ادامه داد: در ایام تعطیلات کرونایی هفته پایانی مرداد ماه تردد ورودی و خروجی استان بالای ۳۸ درصد کاهش را نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته نشان می دهد.

وی گفت : در ایام تعطیلات کرونایی بیشترین کاهش در تردد متعلق به جزیره اسلامی - ارومیه (پل میان‌گذر) و کمترین میزان کاهش تردد نیز متعلق به محور پلدشت - جلفا بوده است.

46

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1547250

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =