ثبت لحظه‌ای تخلفات سرعت در محورهای آذربایجان‌غربی

معاون فنی و نظارت اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌غربی از ثبت لحظه‌ای تخلفات سرعت در محورهای ارتباطی استان خبرداد.

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان‌غربی، بهزاد برقی با اعلام این خبر گفت: در حال حاضر با هدف هوشمندسازی حمل و نقل جاده‌ای، ارتقای شاخص‌های ایمنی و کاهش میزان تخلفات سرعت و سوانح رانندگی، ۴۱ سامانه هوشمند ثبت تخلف عبور و مرور در سطح استان در حال اجرا بوده که از این تعداد ۳۸ سامانه به بهره برداری رسیده است.

وی با بیان اینکه با استفاده از سامانه های هوشمند حمل و نقل جاده ای تعداد تخلفات به صورت لحظه ای در هر محور قابل رصد و اعلام است، اضافه کرد: این سامانه‌ها پیشتر به منظور ثبت تخلفات لحظه‌ای مورد استفاده قرار می‌گرفت اما در حال حاضر با ارتقا عملکرد آن نسبت به ثبت تخلفات مربوط به سرعت متوسط نیز اقدام و برگ جریمه از طریق مرکز پلیس راه کشور صادر می شود.

معاون فنی و نظارت اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌غربی یادآور شد: ثبت سرعت متوسط با استفاده از فرمول ساده سرعت تقسیم بر مسافت طی شده محاسبه شده و متخلفین برابر قانون جریمه می شوند که تمامی این ابزار در راستای افزایش ایمنی ترددهای جاده ای و حفظ جان و مال کاربران جاده ای به کار گرفته شده است.

وی با اشاره به دیگر قابلیت‌های دوربین های ثبت تخلفات ترددهای جاده‌ای اضافه کرد: همچنین این دوربین ها قادر هستند تخلف نبستن کمربند ایمنی و استفاده از تلفن همراه حین رانندگی را ثبت کرده و به مراکز پلیس اطلاع دهند.

برقی گفت: در یک ماه گذشته نزدیک به یک میلیون تردد در محورهای ارتباطی استان ثبت شده که متوسط سرعت این ترددها ۸۰ کیلومتر بوده است.

۴۶

کد خبر 1520544

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =