امسال، ۶۵۰ کیلومتر از راه‌های استان آذربایجان‌غربی آسفالت خواهدشد

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌غربی از اجرا و روکش آسفالت ۶۵۰ کیلومتر راه شریانی، اصلی و روستایی استان در سالجاری خبر داد و گفت: رسالت این اداره کل در راستای تامین ایمنی مترددین جاده‌ای است و در این راستا، گاردریل محور شهیدکلانتری را نیز ساماندهی خواهدکرد.

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان‌غربی، ارسلان شکری در تشریح اجرا و روکش آسفالت محورهای استان گفت: در سال جاری برای اجرای روکش آسفالت ۳۵۰ کیلومتر از راه‌های اصلی و شریانی و ۳۰۰ کیلومتر از راه‌های روستایی برنامه‌ریزی شده است که اجرای روکش آسفالت محورهای بوکان – سردشت، پیرانشهر – تمرچین، مهاباد – سردشت و مهاباد – میاندوآب از آن جمله است ضمن اینکه عملیات روکش آسفالت محور پلدشت - مرگنلر بطول ۱۲ کیلومتر از طرفین و در مجموع ۲۴ کیلومتر انجام شده و برای ۸ کیلومتر باقیمانده نیز بدلیل عدم شرکت پیمانکار در جریان مناقصات نسبت به انتخاب از دیگر روش‌های قانونی جهت پاسخ به این مطالبه مردمی اقدام خواهد شد.
وی در خصوص چگونگی ایجاد سرعتگیر در محورهای مختلف و استاندارد نبودن این نقاط اذعان داشت: ارتفاع استاندار سرگیر در جاده های ۵ سانتی متر است اما متاسفانه این ارتفاع بازدارندگی لازم را برای کاهش سرعت رانندگان در زمان ترددهای جاده‌ای ندارد و در برخی نقاط بویژه نقاط حادثه خیز و وجود تصادفات فوتی همکاران نسبت به افزایش این ارتفاع اقدام می کنند.
شکری ادامه داد: تمامی نقاط دارای سرعتگیر بوسیله تابلوهای آشکارکننده مشخص شده است و اگر رانندگان و مترددین جاده ای به علائم ایمنی بعنوان زبان گویای جاده ها توجه لازم داشته باشند، مشکلی از بابت تردد از سرعتگیرها نخواهند داشت.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌غربی در خصوص وضعیت گاردریل و دوربرگردان های محور شهیدکلانتری بعنوان یکی دیگر از سوالات مردمی عنوان کرد: نگهداری این محور بر عهده شرکت ساخت آزادراهها و شرکت آزادراهی ارومیه – تبریز است اما با توجه به رسالت این اداره کل در راستای تامین ایمنی مترددین جاده ای به صورت امانی نسبت به ساماندهی گاردریل در محور مربوطه اقدام می شود و پیگیری های لازم جهت جمع آوری گاردریل ها و جایگزینی نیوجرسی و اجرای تقاطع های مختلف درحال انجام بوده که در شرف حصول نتایج مطلوب توسط شرکت بهره بردار هستیم.

 پیشرفت فیزیکی ۱۰ درصدی عملیات ساماندهی تقاطع سه راهی خوی-ایواوغلی

اصغر کاظمی رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان خوی درخصوص تقاطع سه راهی خوی-ایواوغلی گفت:  این طرح در حال حاضر از  ۱۰ درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار بوده و با مبلغ قرارداد ۳۶۴ میلیارد ریال به مدت ۱۲ ماه عملیاتی می شود.

وی در خصوص حجم عملیاتی که در این پروژه انجام خواهد شد، گفت : اجرای خاکبرداری ۴۱ هزار متر مکعب، خاکریزی ۶۰ هزار متر مکعب ، اجرای ۸ دستگاه ابنیه فنی ، زیر اساس ۲۸ هزار متر مکعب و آسفالت توپکا ۸ هزار تن از مهمترین عملیات طرح ساماندهی سه راهی ائواوغلی است.

وی از مسیر سه راهی خوی – ایواوغلی به عنوان یکی از گلوگاه های مهم استان نام برد و گفت: با اجرای طرح ساماندهی سه راهی خوی_ائواوغلی در امتداد مسیر کریدور شرق، غرب و مسیر ابریشم به سمت دروازه ورودی ایران به اروپا در مسیر مرز بازرگان و تقاطع مرز رازی شاهد تحول خوبی در ایمنی محور و ایمنی درحوزه ترانزیت و راه های شمالی استان خواهیم بود.

46

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1520417

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =