سجادی: من کجا لاکچری هستم؟/ به خدا برای خدمت آمده‌ام!

جلسه رای اعتماد حمید سجادی وزیر پیشنهادی وزارت ورزش برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ جلسه بررسی رای اعتماد حمید سجادی وزیر پیشنهادی وزارت ورزش در دولت سیزدهم برگزار شد و نماینده های موافق و مخالف در صحن علنی مجلس صحبت کردند. پس از صحبتهای نمایندگان مجلس او پشت تریبون رفت و از خود دفاع کرد.

او درباره عملکرد خود گفت: ایران از نظر ظرفیت های استفاده نشده طبیعی و انسانی ربته اول است.بی شک شما جوانان خواهید توانست این مشکل را برطرف کنید.یکی از مخاطبان حتما وزارت ورزش و جوانان است.تحول نه فقط خواست ما که تحول این دوره است.
وزارت ورزش باید پرچمدار این دوره باشد انشاءالله.چرایی تحول و چگونگی تحول ابتدا از تغیر نگاه،سیاست ها و راهبردها آغاز می شود.در چند سال گذشته مسئله ورزش و جوانان از متن به حاشیه رفته.وزارت خانه باید به تعامل با سایر وزارت خانه ها بپردازد.بیانیه گام دوم فصل جدیدی را نوید می دهد.فصل میدان دادن به جوانان.این نشان می دهد که برای تحقق بیانیه گام دوم این وزارت خانه باید نقشی ستادی و تعاملی پیدا کند.نسل جوان را برانگیزد و استعدادهای آنها را شکوفا کند.
اگر جوانان موتور پیشران کشور هستند این وزارت خانه نیز باید موتور پیشران دولت باشد.از منظری دیگر نقش تحرک و ورزش در سلامت جسمی و روحی و کاهش هزینه های درمان و بیمارستانی غیر قابل انکار است.
بسیاری از مولفه های سبک زندگی امروز از ورزش تاثیر می گیرد.فتوت،روحیه پهلوانی،جوانمردی و ...را در جامعه بازآفرینی کند و منشا سلامت در جامعه باشد.هم اوقات فراغت را رقم زند و هم نوعدوستی را تقویت کند.دشمن نیز برای ورزش ما برنامه های زیادی را تدارک دیده است و غفلت ما در این سال ها باعث بروز اتفاق های زیادی شده است.
ما برای ورزش را برای ارتقا فرهنگ به فعلیت خواهیم رساند.جوشش های زیادی دراین چند سال شکل گرفته است.بدنه هنر و هنرمندان متعهد،دانش بیان ها،رسان ها ،هیئت ها و ...سبب شده تا صدها هزار ثمن در جامعه شکل بگیرند که دغدغه مند کشور هستند.افزایش کمی  وکیفی این گروها سیاست قطعی ماست.رویش های انقلاب اسلامی صدها برابر ریزش های آن بوده است و باید این رویش ها را انصاف قدر بدانیم.کوشش بنده این است بخش مهمی از بدنه وزارت ورزش و جوانان متعلق به آنها باشد.

همچنین وزارت ورزش و جوانان پیشانی همه وزارت خانه ها باشد.ما آمده ایم تا این اتفاق های مهم را با شما نمایندگان رقم بزنیم.اعتماد شما با رای بالا این کار را بسیار قوی آغاز خواهد کرد.جوانان ما بهترین جوانان عالم هستند.در این تردید نداریم.حدود 70 درصد جمعیت ما متولدین بعد از انقلاب هستند و ندیده پای آن ایستاده اند.باید با این جوانان کارهای بزرگ کنیم.هر جای کار بزرگی شده جوانان پای کار آن بوده اند.دوست دارم جوانان صدای بنده را بشنوندو به این وزارتخانه و اتفاق های بزرگی که رقم خواهد خورد امیدوار شوند.تای کی ناامیدی؟دوستانی که نگران موضوع جوانان هستند.انشاءالله این وزارت خانه را یک قرارگاه مسائل مربوط به جوانان می کنیم.مربوط به نیازهای آنها.البته این کار یک دستگاه نیست.کار همه کشور است ولی دبیرخانه این قرارگاه قول داده اند که در این وزارتخانه تشکیل می شود.امروز دشمن امید را هدف قرار گرفته.این وزارتخانه قرارگاه تولید امید خواهد بود.به امید خدا و کمک شما.معرفی من به عنوان یک افتخار آفرین باعث افتخار است.من 17 سال از دوران خوب جوانی خود را در معیت تیم ملی دوومیدانی بودم و به ان افتخار می کنم.در حد خودم تلاش کردم.تعدادی مدال و رکورد که متاسفانه هنوز پار برجاست وباید ارتقا پیدا کند.من می دانم ورزشکاران ما چه مشکلاتی دارند.من مشکلات را می دانم.ورزشکاری که شب تا صبح نمی خوابد را من درک می کنم.عطش،خستگی،آفتاب،برف،کمبود امکانات و ...را من می دانم.اگر ساعت 1 بامداد در المپیک رکورد ایران را زدم به من بلیت بازگشت به تهران را دادند مشکل کجاست؟بنده ساعت 10.30 شب دویدم و گفتند فردا بفرمایید تهران.گفتم اجازه بدهید من بمانم و سایر رشته ها را ببینم اما اجازه ندادند.ما اینها را درک می کنیم.هم با درد آشنا هستم هم با درمان.
بنده وقتی می بینم یک ورزشکار را یک تیم حمایتش می کنند تاسف می خورم.در کشور ما اینچنین نیست.حتما اجازه نمی دهیم ورزشکاران ما در میادین بین المللی از این مشکلات را داشته باشند.یکی از افتخارات من چهارمی جهان در کوبا است.برای من بلیت گرفتند که 57 ساعت در راه بودم.مگر می شود با 57 ساعت فردا مسابقه داد؟در آن مسابقات می دویدم عضلات گردنم هم درد می کردند چه برسد به پاهایم.؟ماها این طور اعزام شدیم و درد را می دانیم.
در قسمت ورزش و جوانان برنامه هایی را تقدیم کردم.در قسمت عدالت در ورزش حتما عدالت نقشی اساسی دارد.نمی شود بسیاری از استعدادها را در کشور نبینیم و حرف از عدالت نزنیم.نمی شود بسیاری از شهرها دارای تیم های ورزشی نباشند و حرف از عدالت بزنیم.داشتن باشگاه های ورزشی اثر فوق العاده ای در مناطق مختلف دارد و این یعنی عدالت.برای جمهوری اسلامی خوب نیست که سرانه ورزش 1 متر باشد در حالی که در دنیا 3 متر است.
ما علاقمند هستیم تا این پیشرفت ها اتفاق بیفتد و به خودمان ببالیم و بگوییم ایرانی هستیم چه برسد به مغولستان.که ورزشکاری از ایران می رود زیر پرچم آنها و مدال خودش را به اسرائیل تقدیم می کند.رژیم کودک کش.بزرگواران در حال حاضر 6 هزار مکان ورزشی تعطیل هستند و تمام آنها چشم امیدشان به ماست.4 هزار مکان ورزشی نیمه تمام داریم.از این 4 هزار هزار و دویست و سی و چهار پروژه نا تمام ملی داریم.228 تای آنها در مناطق محروم است.باید تمام نیروی خودمان را برای تکمیل آنها بگذاریم.
توسعه ورزش همگانی در دستور کار است.همچنین ورزش قهرمانی.

ورزش همگانی را همین جا اگر قسمت من شد می خواهم قول بگیرم که اجازه بدهید در شهرهای شما عملی شود.باید در خیابان ها ببینیم.انواع ورزش هایی که می شود در سطح شهر دید.باید روند رو به جلوی ورزش را در شهرها ببینیم.با خودتان فکر کنید.آخرین اتفاقی که در سطح شهرتان دیدید چه زمانی بوده است؟
توسعه ورزش قهرمانی هم یکی از مهترین برنامه ها است.بنده کوچک هم شما هستم اما ورزش تعلیمی و تربیتی را طی کرده ام و خدمت گزار خانواده شهدا بوده ام.به من می گویند سابقه انقلابی ندارم.خداوندا خودت شاهد هستی.بنده 9 سال به صورت رایگان در هیائت دوومیدانی خانواده شهدا بودم.اینها انقلابی نیست؟قرار بود من اینها را نگوییم.من چهار سال عضو گروه های جهادی بوده ام.این انقلابی نیست؟این احساس وظیفه برای مملکت نیست؟
می گویند سجادی در گل گهر سیرجان آکادمی دوومیدانی زده است.آیا این جرم است؟از گل گهر سیرجان بپرسید.بارها پیشنهاد پول کرده اند اما برای دوومیدانی هرگز درخواست پول نکرده ام.فرزند من تا سه ما قبل بیکار بود.فرزند دیگر من هنوز بیکار است.بنده کجا لاکچری هستم؟بابا بخدا برای خدمت آمده ام.زبانم لال اگر چهار روز دیگر این بررسی ها ادامه پیدا می کرد به من تهمت جاسوسی هم می زدند.

من می خواهم یک قول به خانم ها بدهم.این ورزش باید مستقل شود.مربی،داور و ...این قول را دارم می دهم.
یک قول داده بودم طرح آمایش سرزمین.من قول می دهم سه ماهه این کار را انجام بدهم.بنده چون در مناطق محروم کار جهادی می کنم و دیده ام این را لمس کرده ام و قول محرومیت زدایی را می دهم.
در بحث جوانان هم قرار ما این شد که یک قرارگاه بزنیم،شورای مشورتی تشکیل بدهیم که تشکیل شده از جووانان دغدغه مند همسو با گام دوم انقلاب.
خدمت دکتر رئیسی هم عرض کردم که اجازه بدهید این معاونت سطح‌اش بالاتر بیاید.

در گزارشی هم که قرائت شد من خواستم صداقت خودم را ثابت بکنم.دوستان سوالاتی کرده اند و پاسخ می دهم.من صمیمانه تشکر می کنم از همکاران عزیزی که به عنوان موافق و مخالف صحبت کردید و عذرخواهی می کنم که سایر بحث های جوانان را نمی شود مطرح کرد.اجازه می خواهم اگر علاقمند بودید برنامه را تقدیم کنم و نظرات ارشادی خودتان را بفرمایید.
عزیزی که گفتید برای انتخابات فدراسیون شرکت کردید و رای نیاوردید.باید بگویم بنده در این هشت - نه سال در انتخابات شرکت نکرده ام.بنده در سال 81 یا 82 شرکت کرده و 7 تا رای آوردم و بزرگترهای ما رای آوردند.

من زندگی لاکچری ندارم و معلم هستم.من کجا در بولینگ و بیلیارد بوده ام؟ 
بنده باشگاه سوارکاری ندارم و به صورت افتخاری و با پیشنهاد یکی از دوستانم در جلسات هیات مدیره آنها شرکت می کردم.آیا این جرم است؟ضمن اینکه سوارکاری در اسلام هم توصیه شده است. 
در خصوی ایران مال.حالا کاری نداریم ایران مال سازه ای تمدنی است.بنده مشاور ورزشی،سلامت و پزشکی یک مجموعه اختصاصی غیر دولتی هستم.در زیر مجموعه این هولدینگ که یکی از آن ایران مال است بنده برای خدمت به بیماران کرونایی مثل شیر ایستادم و تخت های بیمارستانی را آنجا مستقر کردیم.من مشاور هستم و الان هم مرکز واکسیانسیون احداث کرده ایم.آیا این جرم است؟درایران مال عمده کار بنده که انجام می دادم و اگر وزیر شوم دیگر انجام نخواهم داد رسیدگی در سایت واکسیناسیون بود.آیا این جرم است؟
هشت سال است که در ورزش نبوده ام و نمی دانم چرا این همه هجمه وجود دارد.بابا یک آدم ورزشی.حالا یا رای می آورم یا نه.من یک روز گفتم اگر من را از ورزش بیرون کنند از تاریخ که بیرون نمی روم.
من به شما قول می دهم یک تیم قوی در جوانان مستقر شود و دغدغه را حل کنیم.

256 251

کد خبر 1548446

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 8
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۱۷:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۳
  11 5
  قحط الرجال
 • حسین FR ۱۸:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۳
  7 6
  هر کجا رفته گند زده تشنه قدرته حامیانش رو نگاه کنید چه دسته ای هطتند
 • حسینی دولت آبادی از قزوین IR ۲۰:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۳
  3 15
  با ایشان موافق هستم برای اینکه کاملا ورزشی هستند. کم از دست وزرای ورزش سیاسی نکشیده ایم.
  • حسینی دولت آبادی از قزوین IR ۱۳:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۴
   0 0
   حالا هی منفی بدین! من خودم این دوره رای ندادم. چون هیچکدام را قبول نداشتم. بین وزرا هم فقط ایشان را تایید کردم. بقیه را ضعیف میدانم. ولی بیایید همه را با یک چوب نزنیم. قبول کنید سجادی قهرمان ملی و یک مدیر ورزشی است.
 • محسن ر12 FR ۰۸:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۴
  3 2
  کاش ممد مایلی کهن....یا ....اکبر میثاقیان...وزیر میشدند.....!!
 • IR ۱۱:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۴
  0 0
  اگرچه اشکالاتی دارد ولی خیلی بهتر از وزیر دولت قبلی هست
 • حسن JP ۱۲:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۴
  0 0
  لازم نیست برای خدمت کردن قسم بخوری... خدمت منحصر به ریاست نیست
 • بهزاد غیبی IR ۱۵:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۴
  0 0
  سلام بر سیدحمیدسجادی ۴۲ سال منتظر یک ورزشی در سطح اول تصمیم گیر در ورزش ایران بودین و سرآغازی نو در گام دوم انقلاب... دستور از شما و اجرا از مردم... بسم الله