مهر نوشت:

 با دستور رئیس قوه قضائیه، اجرای نرخ جدید دیه که از 45 به 90 میلیون تومان افزایش یافته بود، فعلا به تعویق افتاد.

 اجرای دیه 90 میلیون تومانی شخص ثالث که قرار بود از 16 خردادماه اجرایی شود، با دستور آیت الله لاریجانی رئیس قوه قضائیه، تا اطلاع ثانوی به تعویق افتاد.

 رئیس جمهور هم در روزهای اخیر در دستوری به وزیر دادگستری خواستار عدم ابلاغ نرخ جدید دیه شده بود.

دلایل تعویق اجرای نرخ جدید دیه

 دبیرکل سندیکای بیمه گران ایران از تعویق اجرای نرخ دیه 90 میلیون تومانی شخص ثالث توسط قوه قضائیه خبرداد و گفت: این قوه تصمیم گرفت کار کارشناسی بیشتری درباره این موضوع انجام دهد.

غلامرضا تاجگردون با اشاره به دستور قوه قضائیه برای توقف اجرای نرخ جدید بیمه شخص ثالث، گفت: به دستور رئیس قوه قضائیه مصوبه افزایش 100 درصدی نرخ دیه فعلا تا اطلاع ثانونی به تعویق افتاد.

 دبیرکل سندیکای بیمه گران ایران با بیان اینکه این تصمیم برای انجام کارهای کارشناسی بیشتر بر روی مصوبه مذکور صورت گرفته است، افزود: قوه قضائیه احساس کرد که ممکن است این مصوبه تبعات اقتصادی و اجتماعی در بر داشته باشد، به همین دلیل تصمیم گرفت که کار کارشناسی بیشتری در مورد این موضوع انجام دهد.

 وی یکی از کارهای مهم قوه قضائیه را جلوگیری از آسیبهای اقتصادی و اجتماعی عنوان و بیان کرد: تصمیم جدید قوه قضائیه در این راستا انجام شده است.

 تاجگردون افزود: در این جهت شرکتهای بیمه نیز در یک فرآیند زمانی موضوع را کارشناسی می کنند تا آسیبهای احتمالی از بین برود.

 وی با بیان اینکه براین اساس، قرار است نرخهای بیمه شخص ثالث طبق جداول قبلی باشد، تصریح کرد: یعنی طبق همان آئین نامه قبلی ابلاغی دولت و همان آئین نامه ماده 8 قانون بیمه شخص ثالث شرکتهای بیمه عمل خواهند کرد

  4545

 

 

کد خبر 154896

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =