وزیر بهداشت: رسیدگی به خانه‌های بهداشت جزو خدمات پایه سلامت است

ایرنا نوشت: وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: خانه های بهداشت روستایی مشکلات زیادی دارند لذا یکی از برنامه های دولت توجه ویژه به بحث بهداشت و تجهیزات خانه‌های بهداشت روستایی خواهد بود.

دکتر بهرام عین اللهی روز جمعه در جریان بازدید از خانه بهداشت منطقه کوت سیدسلطان شهر شیبان از توابع شهرستان باوی اظهار داشت: بهداشت مهمترین مسئله برای سلامتی مردم بوده و یک نقش کلیدی در زندگی آنها دارد لذا هرچه به بهداشت توجه کنیم در واقع سلامت مردم را تضمین کرده ایم.

وی با بیان اینکه توجه به بهداشت از نظر اقتصادی برای کشور به صرفه خواهد بود افزود: قطعا اگر مردم در سلامت کامل باشند هزینه کمتری برای درمان صرف خواهد شد.

وزیر بهداشت گفت: یکی از اقدامات خوبی که بعد از انقلاب در کشور صورت گرفته است تاسیس خانه های بهداشت روستایی است که به وسیله بهورزان اداره می شود و به طور حتم تجهیز اینگونه خانه ها در سلامت مردم بسیار مفید است.

وی با بیان اینکه بعضی از خانه‌های بهداشت دارای مشکلات جدی هستند و ما رسیدگی به این خانه ها را جزو خدمات پایه می دانیم افزود: تعدادی از این خانه ها مشکل اجاره ای داشته و دارای کمبود نیروی انسانی هستند که امیدوارم با توجه بیشتر به این خانه ها، مشکلات بهداشتی کشور را برطرف کنیم.

عین اللهی گفت: در سیل ۹۸ بهورزان نقش بسیار مهمی ایفا کردند لذا ما باید آنها را به لحاظ علمی ارتقا داده و از آن ها بیشتر استفاده کنیم.

۲۳۵۲۳۱

کد خبر 1548972

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =