دیدارهای امیرعبداللهیان در حاشیه نشست بغداد/عکس

حسین امیرعبداللهیان وزیر خارجه کشورمان در حاشیه نشست بغداد با تعدادی از سران کشورهای مختلف دیدار کرد.

به گزارش خبرآنلاین، وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و ترکیه در حاشیه نشست منطقه ای حمایت از عراق گفتگو وتبادل نظر کردند.

دیدارهای امیرعبداللهیان در حاشیه نشست بغداد/عکس

در ادامه نیز  امیر عبداللهیان با مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق دیدار کرد و در خصوص آخرین تحولات روابط دو کشور در ابعاد مختلف آن گفتگو و تبادل نظر کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار با ابلاغ سلام رئیس جمهور کشورمان و تبریک برگزاری موفق نشست حمایت از عراق، حضور خود به نمایندگی از ریاست جمهوری کشورمان را تاکیدی بر عزم راسخ جمهوری اسلامی ایران مبنی بر حمایت از عراق دانست.

دیدارهای امیرعبداللهیان در حاشیه نشست بغداد/عکس

امیر عبداللهیان همچنین در خصوص پروژه های اقتصادی فی‌مابین که منافع اقتصادی آن به دو کشور باز می گردد و زیارت زوار ایرانی در ایام اربعین نیز با نخست وزیر عراق به گفتگو وتبادل نظر پرداخت.

مصطفی الکاظمی نیز در این دیدار ضمن با اهمیت خواندن حسن همجواری و راهبردی دانستن روابط دو کشور،  از نقش سازنده و پایدار ایران در حمایت از عراق و همچنین حضور هیئت عالی‌رتبه ایرانی در نشست منطقه ای حمایت از عراق قدردانی کرد.

در دیدار بعدی  امیر عبداللهیان با برهم صالح رئیس جمهور عراق دیدار و ضمن ابلاغ سلام رئیس جمهور کشورمان و تبریک برگزاری موفق نشست بغداد، حمایت جمهوری اسلامی ایران از استقلال، حاکمیت ملی و تمامیت ارضی عراق را مورد تاکید قرار داد.

برهم صالح رئیس جمهور عراق نیز در این دیدار با تشکر از حضور هیئت جمهوری اسلامی ایران برای حضور در نشست منطقه ای حمایت از عراق، انجام اولین سفر خارجی وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران به مقصد عراق را مهم خواند و از حمایت های ایران از عراق تقدیر نمود.

تحولات منطقه، همکاری اقتصادی و تجاری کشورهای منطقه و لزوم بسط و توسعه مناسبات اقتصادی دو کشور از دیگر موضوعات مورد گفتگو وتبادل نظر وزیر امور خارجه کشورمان با رئیس جمهور عراق در این دیدار بود.

حسین امیر عبداللهیان همچنین با احمد ناصر المحمد الصباح وزیر امور خارجه دولت کویت، ضمن قدردانی از حضور وی در مراسم تحلیف سیزدهمین رئیس جمهور اسلامی ایران از سوی امیر کویت در خصوص موضوعات مورد علاقه دو کشور به گفتگو و تبادل نظر پرداخت.

وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار با مرور بر روابط دوکشور در حوزه های مختلف سیاسی و اقتصادی، بر ضرورت فعال سازی روابط و به فعلیت در آوردن توافقات پیشین دو کشور تاکید کرد و آمادگی کامل جمهوری اسلامی ایران برای گشایش همکاری‌های فی‌مابین را مورد تصریح قرار داد.

دیدارهای امیرعبداللهیان در حاشیه نشست بغداد/عکس

 امیر عبداللهیان با تشریح دیدگاه دولت سیزدهم در حوزه سیاست همسایگی و اهمیت همکاری بین کشورهای منطقه، از هرگونه اقدام برای فعال کردن کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی دو کشور با بهره گیری از روش‌های خلاقانه اعلام حمایت کرد.

 احمد ناصر المحمد الصباح وزیر امور خارجه دولت کویت نیز در این دیدار با ابلاغ سلام امیر کویت به رئیس جمهور کشورمان ضمن برشمردن ضرورت های منطقه در نگاه به آینده از ابعاد مختلف، نقطه نظرات خود در زمینه ضرورت فعال کردن همکاری ها خصوصا تنظیم آن در چارچوب کمیسیون مشترک همکاری ها را تبیین کرد.

311311

کد خبر 1549479

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =