۱ نفر
۱۰ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۴
هدیه‌ای از جنس نقد به وزیر جدید میراث فرهنگی

جناب آقای ضرغامی شما از معدود وزرایی هستید که در این کابینه می‌شناسم و حتی از آن عکس‌های معروف در دولت آقای خاتمی هم از شما دارم و چقدر خوب است وقتی می‌خواهی هدیه بدهی، این هدیه به آشنا باشد.

چرخاندن وزارت‌خانه به‌عنوان یک کار اجرایی چندان سخت نیست. اما باور کنید تا مقدمات کار را آماده نکنید، موفق نمی‌شوید. ایران برای گردشگری هیچ چیز کم ندارد. این صنعت حتی می‌تواند جایگزین نفت شود و حوزه‌ای است که شاید کمترین آسیب را از  تحریم‌ها ببیند.

ایران آثار تاریخی‌ دارد. زیبایی دارد و چهار فصل همزمان را دارد و از نظر دینی و عقیدتی هم رنگارنگ است، همه اینها یعنی می‌تواند قطب گردشگری باشد. اما شما دو  مشکل اساسی در این مورد دارید. اولی را همه توجه داشته‌اند که همان مساله  زیرساخت‌هاست. هتل نداریم. مناطق تفریحی و تاریخی فاقد امکانات گردشگری‌اند. در  این مورد باید دست بخش خصوصی را باز بگذارید. هتل‌سازی با  برندهای معروف هم می‌تواند یکی از  عوامل جلب اعتماد برای حضور گردشگران باشد.

اما نکته دوم اگر بخواهیم صادق باشیم، مشکل داخلی است. زیر ساخت جامعه - به خصوص افراطیون قدرتمند- اگر نگوییم ضدتوریست‌اند لااقل روی خوشی هم به توریست‌ها نشان‌ نمی‌دهند. باور کنید توریست برای فساد ایران را انتخاب نمی‌کند. خیلی  جاهای دنیا برای  مفاسد آماده‌اند. البته برای اینکه به زور راهی بهشت شوند هم به ایران نمی‌آیند. کسانی که به مملکت ما می‌آیند به هوای  اماکن تاریخی و مذهبی و به عشق طبیعت فوق‌العاده آن می‌آیند.

آنها می‌آیند دوری در ایران بزنند و بروند. امر به معروف‌کردنشان واجب نیست.حتی اگر واجب باشد هم ایرانی‌ها را به بهشت ببریم، بهتر است.
فکر می‌کنم آقای رئیسی از شما برای این وزارتخانه دعوت کرده است تا با ارتباطاتی که با جناح راست دارید و با فرماندهان عملیات برهم زننده آرامش خارجی‌ها آشنایی دارید و فتوا گیرندگان را می‌شناسید، بتوانید امنیت فرهنگی و اجتماعی برای گردشگران درست کنید تا این صنعت رونق پیدا کند. توریست بدون امنیت در جهانی که مخالفان از طریق تبلیغات، یک کلاغ چهل کلاغ می‌کنند، پا نمی‌گیرد.

این مهمترین کاری  است که از شخص شما- احتمالا- برخواهد آمد. ‎موفقیت‌تان را از خداوند خواهانم.

کد خبر 1550724

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۱۱:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۱
  1 1
  حاج شما دیدیم فقط حرف می زنیدعمل درکارتان نیست
 • علی IR ۱۴:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۱
  0 0
  دلت خوش است آشیخ!