نشست امیرعبداللهیان با مدیران مسئول رسانه‌ها/عکس

حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان بعد از ظهر امروز میزبان جمع قابل توجهی از مدیران مسئول رسانه های کشور در وزارت امور خارجه بود.

به گزارش خبرآنلاین، امیر عبداللهیان در این دیدار صمیمانه، تعامل با رسانه ها را یکی از بندهای میثاق نامه کابینه ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور عنوان نمود و تصریح کرد دیپلماسی رسمی بدون توجه به دیپلماسی رسانه ای به میزان زیادی ناموفق خواهد بود. 

وی با تاکید بر تخصص برخی از اصحاب قلم و تحلیل گران رسانه ای، نقدها و راهکارهای آنان را چراغ راه و کمک کننده به دستگاه دیپلماسی کشور توصیف نموده و بر لزوم ارتباط مداوم با رسانه ها تاکید کرد.

نشست امیرعبداللهیان با مدیران مسئول رسانه‌ها/عکس

وزیر امور خارجه همچنین با تاکید بر استفاده همزمان از تجربه پیشکسوتان حوزه دیپلماسی و نیروهای جوان، و استفاده از ظرفیت ایرانیان خارج از کشور در دوره جدید، سیاست های دولت سیزدهم را درخصوص برخی از موضوعات سیاست خارجی، با محوریت تحولات افغانستان، روابط با برخی از کشورهای منطقه و گفتگوهای وین تشریح کرد. 

 امیرعبداللهیان دیپلماسی اقتصادی را بخش قابل توجهی از برنامه های وزارت امور خارجه در این دوره دانست و تصریح کرد: دولت سیزدهم ضمن توجه به مذاکره حکیمانه در قالب سیاست خارجی متوازن و هوشمند، دیپلماسی اقتصادی و پیگیری امور این حوزه برای تامین نیازها و منافع ملت ایران، فارغ از نتایج مذاکرات را به صورت جدی در دستور کار وزارت امور خارجه قرار داده است. 

در این نشست برخی از مدیران مسئول رسانه های کشور نیز ضمن تبریک به امیرعبداللهیان و آرزوی موفقیت برای ایشان، دیدگاه ها و نقطه نظرات خود در حوزه سیاست خارجی را مطرح کرده، و بر لزوم تداوم ارتباط سازنده و هم افزایی رسانه ها با دستگاه دیپلماسی به منظور تحقق هرچه بیشتر منافع ملی تاکید کردند.

311311

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1552993

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =