یکی دو هفته ای هست که گشت های پلیس برای مبارزه با بدحجابی در شهر دیده می شود و البته تاکنون برخوردهایی مانند گذشته دیده نشده. اما خبر می رسد پلیس برنامه های جدیدی برای بدحجابی دارد.

زهرا تالانی: سردار حسین ساجدی نیا، رییس پلیس تهران معتقد است این طرح در تمام سال اجرا می شود و تا زمانیکه مردم بخواهند با بدحجابان و  زنان خیابانی برخورد می شود: "در کنار زنان بدحجابۀ مردانی هم که از پیراهن‌‏های نامناسب و از آویزهای ویژه ای با عنوان گردنبند استفاده می کنند هم دستگیر می شوند."

او همچنین گفت: "قول نداده‌ایم همه تهران را از وجود مجرمان پاکسازی کنیم. بلکه قول دادیم که با مجرمان برخورد کنیم که طرحهای‏مان در این زمینه همچنان در حال اجراست."

گفتگوی او با خبرآنلاین را بخوانید:

طرح امنیت محله محور که قرار است در تهران اجرا شود چه ابعادی دارد؟

این طرح در 375 محله تهران در قالب برخورد با مقوله‌های سرقت، اراذل و اوباش، معتادان ولگرد، خرده فروشان مواد مخدر و ... اجرا می شود و تا پایان امسال ادامه دارد.البته قرار است موضوع جمع آوری زنان خیابانی هم اجرا شود.

پیش بینی می کنید با اجرای این طرح مجرمان کمتر می شوند؟

قول نداده‌ایم همه تهران را از وجود مجرمان پاکسازی کنیم. بلکه قول دادیم که با مجرمان برخورد کنیم که طرحهای‏مان در این زمینه همچنان در حال اجراست. مجرمان چون شغلی ندارند مجددا به چرخه جرم بازمی‌گردند، در این زمینه از اقدامات برخی دستگاهها راضی و برخی دستگاهها ناراضی هستیم. توقع ما این است که متولیان در خصوص وظایف خود بیشتر تلاش کنند.

شما سال گذشته اعلام کرده بودید که چون هیچ سازمانی متولی نگهداری از زنان خیابانی نمی شود یک دور باطل است؟

خوشبختانه امسال قرار است که پلیس در طرح امنیت محور با زنان خیابانی و پرخطر برخورد کرده و براساس وظیفه این افراد را از سطح شهر جمع آوری می کند.  در این طرح ماموران پلیس امنیت اینگونه افراد را شناسایی و پس از دستگیری به بهزیستی معرفی می کنند. در گذشته هیچ ارگانی اسکان زنان خیابانی را برعهده نمی گرفت و پلیس نیز پس از جمع آوری امکان نگهداری این افراد را نداشت. اما این بار زنانی که برای چندمین بار از سوی پلیس دستگیر شوند با پرونده تشکیل شده به قوه قضاییه معرفی و مجازات خواهند شد.

این طرح چه زمانی اجرا می شود؟

پلیس محل های فعالیت این افراد را شناسایی کرده است و به زودی این افراد جمع آوری می شوند. البته در تهران کمتر از 100 زن خیابانی وجود دارد. سازمانهای مردم‌نهاد در این ارتباط می‌توانند فعالیت کرده و در این زمینه با برخی سازمانهای مردم‌نهاد و موسسات خیریه جلساتی را برگزار کرده ایم.

در زمینه بدحجابی چطور؟ چون برخی از نمایندگان نسبت به بدحجابی اعتراض دارند.

‌من قبلاً هم گفته‌ام قانون و مردم از ما انتظار دارند که‌ مانع بی‌نظمی اجتماعی شویم، جلوی هنجار‌شکنی را بگیریم و‌ حافظ امنیت اخلاقی و اجتماعی مردم باشیم. شاید تعجب کنید اما مردم تهران هم بارها از ما خواسته اند که با بدحجابان برخورد کنیم برای همین این طرح را شروع کرده ایم. استفاده از شلوارکوتاه، مانتوهای کوتاه و بدن ‌‏نما، شال‌‏های باریک و داشتن ظاهری مانکن گونه از مصداق های برخورد پلیس با بدحجابان است. همچنین طرح برخورد با بدحجابان شامل توریستها هم می شود. به آژانسهای مسافرتی این موضوع را اعلام کردیم تا قوانین ما را به توریستها اعلام کنند.

این طرح شامل مردان هم می شود؟
هیچ جا نگفتیم بد پوششی محدود به زن‌ها‌ست. مردان بد پوشش و بد آرایش هم داریم. ولی تعداد مردان بدپوشش بسیار کم‌تر از زن‌ها‌ست به همین خاطر مقابله با بدحجابی مردها در زمره اولویت‌های بعدی ما‌ست. استفاده از پیراهن‌‏های نامناسب و آویزهای ویژه ای با عنوان گردنبند از جمله موردهای برخورد پلیس خواهد بود.

47/232

کد خبر 155497

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 18
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بدون نام IR ۰۷:۱۰ - ۱۳۹۰/۰۳/۱۶
  1 0
  تو این دوره به یک هزار و یک میلیون می گویند یه تومن داری بدی.منظور سردار به کمتر از 100 تا یعنی همون 100 هزار تا؟؟؟؟؟
 • بدون نام IR ۰۷:۱۹ - ۱۳۹۰/۰۳/۱۶
  0 1
  تهران فقط 100 زن خیابانی دارد?........................
 • بدون نام CA ۰۸:۰۳ - ۱۳۹۰/۰۳/۱۶
  1 0
  اگه فقط صدتا هستند چرا تا حالا جمع نشدن؟!
 • سيدحسين IR ۰۸:۱۷ - ۱۳۹۰/۰۳/۱۶
  0 0
  ١٠٠ تا ؟؟!!! مگه ميشناسينشون كه اينجورى آمار دقيق دارين ؟؟!!!
 • بدون نام IR ۰۸:۲۷ - ۱۳۹۰/۰۳/۱۶
  0 0
  بی خیال بابا.همش 100 تا
 • بدون نام IR ۰۸:۲۷ - ۱۳۹۰/۰۳/۱۶
  0 0
  تهران فقط 100 زن خیابانی دارد خیلی آمار جالبی هستش؟
 • بدون نام IR ۰۸:۳۹ - ۱۳۹۰/۰۳/۱۶
  0 0
  سلام خیلی بیشتر اینهاست ! فقط خیابانی داریم و غیر خیابانی ! "یاحق"
 • بدون نام IR ۰۸:۵۷ - ۱۳۹۰/۰۳/۱۶
  1 0
  نه بابا کمتر هستن فکر کنم 10 تا
 • آرش IR ۰۹:۰۷ - ۱۳۹۰/۰۳/۱۶
  1 0
  چه خبره مگه!نهایتا 20 تا.
 • الهام IR ۰۹:۱۲ - ۱۳۹۰/۰۳/۱۶
  1 0
  عجب!
 • بدون نام IR ۰۹:۳۷ - ۱۳۹۰/۰۳/۱۶
  1 0
  فعلاٌ در زبان بازار يك تومان داري؟ يعني يك ميليون داري؟ اين 100 تا هم شايد همان 100 هزار باشد؟ خدا مي داند.
 • بي نام IR ۰۹:۴۸ - ۱۳۹۰/۰۳/۱۶
  0 2
  بايدعرض كنم بد حجاب نمي توان گفت اينها بي حجابي كامل است واين برخورد ها هم هميشه دائمي نبوده واقعا دراين كشور بسيار عيب است كه خود را الگو بدانيم وجامعه ما اينطوري باشد متاسفانه امروزه درفيلم ها هم شاهد ترويج بي حجابي و رقص آقايان و فرهنگ سازي هاي بسيار غلط مشاهده ميشود باآن مجري هاي تلويزيون باآن نمايشها وتجملات وهمچنين با آن برنامه هايي كه همه را خسته كرده وبسوي شبكه هاي ماهواره اي سوق ميدهد
 • رضا IR ۰۹:۴۹ - ۱۳۹۰/۰۳/۱۶
  1 0
  اين آمار هر خيابان است
 • بدون نام IR ۱۰:۰۰ - ۱۳۹۰/۰۳/۱۶
  1 0
  جالب فقط 100 زن خياباني!
 • آس و پاس IR ۱۰:۵۹ - ۱۳۹۰/۰۳/۱۶
  0 0
  ایول محاسبه و عدد
 • گربه تنها IR ۰۲:۴۹ - ۱۳۹۰/۰۳/۲۴
  1 0
  ما از اداره مخابرات بسیار سپاسگذاریم که با ارایه سیم کارت های ارزان قیمت باعث شده که زنان خیابانی به زنان تلفنی تبدیل شوند و به زودی این چند نفر باقی مونده هم موبایل تهیه کرده و دیگر زنان خیابانی نخواهیم داشت :)
 • لوسیفر IR ۱۶:۵۷ - ۱۳۹۰/۰۳/۲۸
  1 0
  توی دهات ما بیشتر از 100تا زن خیابونی (کوچه ای!!!) وجود داره اونوقت تو تهران 100تا زن خیابونی!!!!!!!!!!!!؟ بازهم آمارهایی در راستای همون سیاست "همه چی آرومه..."
 • ehsan IR ۲۰:۴۶ - ۱۳۹۰/۰۵/۳۰
  1 0
  من فکر کنم این آمار برای یه محله تهران از بین 375 محله است.این همون سیاست (کدخدامنشی)برای حفظ صندلی و قدرته.وای به حال این ها تو روز قیامت.