نحوه معرفی گروه‌های خاص برای تزریق واکسن آنفلوآنزا

رئیس اداره آنفلوآنزای مرکز مدیریت بیماری‌های واگیردار وزارت بهداشت گفت: افراد شناخته شده مانند کادر درمان برای تزریق واکسن آنفلوآنزا فراخوانده می‌شوند و افرادی که در گروه‌های پرخطر هستند برای تزریق واکسن معرفی‌نامه دریافت می‌کنند.

به گزارش خبرآنلاین، در سال‌های گذشته واکسن آنفلوآنزا به‌راحتی در داروخانه‌ها قابل دسترس بود. اما از سال قبل که کرونا شیوع پیدا کرد سبب شد تقاضا برای تزریق این واکسن افزایش پیدا کند. طوری‌که ‌میزان واکسن‌های وارداتی جوابگوی تقاضای عمومی نبود و فقط کسانی‌که شرایط خاص داشتند توانستند واکسن خود را دریافت کنند. زنان باردار، افرادی که نقص سیستم ایمنی بدن دارند، کادر درمان و همچنین بیماری‌های خاص در این لیست بودند.

اما این‌که این افراد چگونه باید برای تزریق واکسن آنفلوآنزا به مراکز بهداشت معرفی شوند، پرسشی بود که دکتر حمیدرضا نجاری، رئیس اداره آنفلوآنزای مرکز مدیریت بیماری‌های واگیردار وزارت بهداشت در پاسخ به آن به خبرآنلاین گفت: «معمولاً این‌طور است که پزشکان و مراکز درمانی که بیماران پرخطر را تحت درمان دارند این گروه‌ها را به مراکز بهداشتی درمانی جهت واکسیناسیون معرفی می‌کنند، کادر درمان و پرسنل بهداشت درمان هم که شناخته شده هستند، مادران باردار هم شناخته شده محسوب می‌شوند چراکه در سامانه بهداشت پرونده دارند. بنابراین افراد شناخته شده مانند کادر درمان برای تزریق واکسن فراخوانده می‌شوند و افرادی که در گروه‌های پرخطر هستند برای تزریق واکسن معرفی‌نامه دریافت می‌کنند.»

متن کامل این گفت‌وگو را این‌جا بخوانید.

۲۳۵۲۳۳

کد خبر 1555139

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =