عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت که این کمیسیون برای جلسه رسیدگی به وضعیت دانشگاه "جامع بین‌المللی ایرانیان"، کامران دانشجو را به مجلس فرا خوانده است.

حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفتگو با فارس در پاسخ به این سؤال که راه‌اندازی دانشگاه "جامع بین‌المللی ایرانیان " چه زمانی در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس بررسی می‌شود، گفت: جلسه رسیدگی به نحوه اعطای مجوز به دانشگاه جامع بین‌المللی ایرانیان روز یکشنبه هفته آینده 22 خرداد در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس مورد بررسی قرار می‌گیرد.

دانشگاه جامع بین المللی ایرانیان، با تقاضای شورای عالی ایرانیان خارج از کشور، مجوز گرفته است. اسفندیار رحیم مشایی، رییس دفتر رییس جمهور، دبیر شورای عالی ایرانیان است. مجوز این دانشگاه برای مناطق آزاد تجاری صادر شده است. گفته شده با هدف جذب دانشجویان ایرانی خارج از کشور فعالیت می کند.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس مستنداتی درباره راه‌اندازی این دانشگاه در اختیار دارد یا خیر، خاطرنشان کرد: کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس روز یکشنبه مسئولان وزارت علوم را احضار کرده است تا پاسخ‌گوی سؤالات اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در خصوص راه‌اندازی این دانشگاه باشند.

سلیمی تأکید کرد: کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در جلسه رسیدگی به وضعیت دانشگاه جامع بین‌المللی ایرانیان، کامران دانشجو، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری را به مجلس فراخوانده است تا وی درباره کم و کیف تأسیس این دانشگاه توضیحات لازم را به مجلس ارائه دهد.

نماینده مردم دلیجان و محلات در مجلس با اشاره به اینکه دلیل بررسی نحوه راه‌اندازی دانشگاه جامع بین‌المللی ایرانیان در مجلس ایجاد حساسیت‌هایی در جامعه است، گفت: کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ابتدا توضیحاتی را که مسئولان وزارت علوم درباره راه‌اندازی این دانشگاه ارائه می‌دهند مدنظر قرار داده و در نهایت با گزارش‌هایی که در اختیار دارد به جمع‌بندی لازم می‌رسد.

نکته اینکه مجلس معتقد است این دانشگاه دردسرساز است و نباید مجوزی برای آن از سوی وزارت علوم صادر می شد. پیش از این هم واکنش های متعددی به این دانشگاه دیده شد. 

4547

کد خبر 155531

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =