محمودی: اگر رئیس بودم، خیلی زودتر تیم ملی را به مربی ایرانی می‌دادم

بهنام محمودی، پیشکسوت والیبال ایران، یکی از موافقان سپردن تیم ملی به مربیان ایرانی است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ بهنام محمودی، پیشکسوت والیبال روزهای خوبی را برای والیبال ایران با کادر فنی ایرانی پیش بینی می کند. البته به نظر او باید مربیان هم خودشان را به علم روز مصلح کنند تا با چاشنی خلاقیت از قافله پیشرفت عقب نمانند. اولین لژیونر والیبال ایران، البته معتقد است باید کنار کادر ایرانی کمیته فنی قوی ،کار را آسیب شناسی کند.

به نظر شما با نتیجه‌ای که تیم ملی در قهرمانی آسیا گرفته، می شود به کادر ایرانی اعتماد کرد؟
من خودم اگر رئیس فدراسیون بودم، خیلی زودتر، تیم ملی را به کادر ایرانی میدادم. یعنی دو سال پیش. شاید بعضی ها ایراد بگیرند اما چون از نظر فنی دستی بر آتش دارم. به نظرم اگر ۳،۴ سال پیش کادرفنی می آوردیم، حالا خیلی جلوتر بودیم. حالا هم باید این کار را به فال نیک گرفت.

حالا تیم ملی را چطور می بینید؟
معمولا بعد از المپیک،تیم های ملی، کم کم بازیکنان تغییر می کنند. البته نه یک دفعه تیم خالی شود. این اتفاق برای تیم ما هم افتاد و جوانترها جای باتجربه ها را گرفتند تا تیم ملی با ترکیبی جوان در قهرمانی مردان آسیا شرکت کند. هرچند در این دوره رقابتهای قهرمانی مردان آسیا سطح پایینی دارد. چرا که تیم ملی والیبال ما یک سرو گردن بالاتر از والیبال آسیا بازی می کند. با این حال حتی تیم ما با ترکیب جوان، باز هم سطح بالاتری از آسیایی ها دارد، اما قبول کنیم تیم های کره و چین که زمانی حرفی برای گفتن داشتند، این روزها خیلی ضعیف شده اند، نمی دانم بابت عدم سرمایه گذاری و پشتوانه سازی است، یا دلیل دیگری دارد. با این حال بازیکنان ما خیلی خوب شده اند و به خاطر عملکرد تیم ملی، خانواده ها استقبال خوبی از آن می کنند و به همین دلیل، پشتوانه تیم ملی خالی نشده است. البته روش استعدادیابی و آموزش تیم پیچیده است. از طرف دیگر باید رقابتهای سوپر لیگ ، لیگ برتر، لیگ یک باید درست انجام شود. به نظرم باید کنار عطایی و همکارانش کمیته فنی قوی باشد، تا با آسیب شناسی وضعیت تیم ، بازخورد را به او بدهد. نه اینکه روزنامه نگار و مجری تحلیلگرش باشند. به نظرم باید فدراسیون از افراد در جایگاهشان استفاده کند و با حمایت کامل از مربیان ایرانی، از آنها بهره بگیرد. اما مربیان ما هم باید از دانش روز عقب نمانند تا هم به تیم ملی کمک کنند و هم بتوانیم به کشورهای دیگر مربی صادر کنیم.

بازیکنان نسل جوان را چطور ارزیابی می کنید؟
ما بازیکنان جوان خیلی خوبی داریم که می توانند به تیم ملی کمک کنند. البته اگر لیگ را خوب و به روز برگزار کنیم، علم مربیان هم سطح دنیا باشد، اختلاف زیادی بین علم مربیان نباشد و سلیقه ای برخورد نشود، وضعیت روز به روز بهتر می شود. اگر مربی علم تمرین را با خلاقیت  توام کند، شرایطی فراهم می شود تا مربیان والیبال ما هم مثل مربیان ایتالیا، آرژانتین ، صربستان و... در بقیه کشورها کار کنند. البته که تیم ما در لیگ ملتها و المپیک، نمایش خوبی نداشتند وبه اهداف ما نرسیدیم که نیاز به بازنگری دارد. به نظرم عجیب است که رسانه ها این قضیه را خیلی آسیب شناسی نمی کنند و راهکار نمی دهند. من حتی وقتی بهروز عطایی، تیم جوانان را همزمان با تیم ملی گرفت، به او گفتم کاش تنها با یک تیم کار می کردی. به هر حال اعتقاد دارم والیبال باید راهش را ادامه دهد و بین خانواده والیبال و منتقدان  تعامل باشد، تا به رشد والیبال کمک کند.

بازیکنان دیگری هم داریم که به تیم ملی اضافه شوند؟
طبیعتا، ما بازیکنان نوجوان و جوان خوبی  داریم که هم بازی کنند و هم وضعیتشان اصلاح شود. بعضی بازیکنان شرایط فیزیکی خیلی خوبی دارند، اما تکنیکشان ضعیف است که باید بیشتر کار کنند. حتی در قهرمانی مردان آسیا، شاید تنها ژاپن حریف ما است، امیدوارم که تیم با درخشش در این رقابتها نتیجه خوب بگیرد.

۲۵۱۲۵۶

کد خبر 1555433

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =