امیرعبداللهیان در دیدار لاوروف: مسئول وضعیت کنونی افغانستان، آمریکا است

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در حاشیه بیست و یکمین اجلاس سران کشورهای عضو شانگهای در دوشنبه، امروز با سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه فدراسیون روسیه دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش خبرآنلاین، وزیر امور خارجه کشورمان در این گفتگو، ضمن تاکید بر توسعه روابط همه جانبه با روسیه،  ضرورت همفکری دو کشور در مورد مسائل منطقه ای و بویژه افغانستان را یادآور شد.

 امیر عبداللهیان با اشاره به وضعیت پیچیده کنونی افغانستان، این وضعیت را حاصل خروج غیرمسئولانه و مفتضحانه آمریکا از این کشور خوانده و مسئولیت وضعیت کنونی را بر عهده دولت آمریکا دانست.

لاورف نیز در این دیدار ضمن تبریک انتصاب امیرعبداللهیان، از  وزیر امور خارجه کشورمان جهت سفر به مسکو و تداوم رایزنی ها دعوت بعمل آورد.

لازم به ذکر است جمهوری اسلامی ایران حل موضوع افغانستان را در تشکیل دولتی فراگیر با مشارکت نمایندگان کلیه اقوام دانسته و بر تلاشهای کشورمان جهت ترغیب به رسیدن به این هدف تاکید کرده است.

خاطرنشان می سازد، در ادامه نشست کوتاه چهارجانبه شب گذشته و دیدار و گفتگوهای جداگانه وزرای خارجه توافق شد که ظرف روز جاری، بیانیه مشترک چهارجانبه وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، روسیه، چین و پاکستان در مورد اوضاع سیاسی افغانستان صادر شود.

پیش از این وزیر امور خارجه کشورمان از همتای روسی خود جهت شرکت در نشست همسایگان افغانستان به میزبانی تهران دعوت کرده است.

311311

کد خبر 1555625

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =