آتش‌سوزی عمدی در جنگل‌های کهگیلویه و بویراحمد

تسنیم نوشت:  مراتع و جنگل‌های کوه نیر بخش لوداب شهرستان بویراحمد همچنان در آتش می‌سوزد و تلاش نیروهای مردمی برای مهار کامل ادامه دارد.

مهار کامل آتش سوزی جنگل‌ها و مراتع کوه نیر بخش لوداب شهرستان بویراحمد بعد از ۳ شبانه روز در هاله‌ای از ابهام بوده و بنا به گفته منابع محلی نیر همچنان در آتش می‌سوزد اما بنا به گفته مسئولان آتش مهار شده است.

مسئول یگان حفاظت منابع طبیعی شهرستان بویراحمد می‌گوید: عصر روز سه شنبه حدود ساعت ۱۸ آتش سوزی در منطقه کوه نیر در چند نقطه با فاصله شروع شد و در کمترین زمان ممکن نیروهای منابع طبیعی و نیروهای مردمی‌ به محل اعزام شدند.

پیروز جاوید افزود: نیروها تا صبح مشغول اطفاء حریق بودند و صبح روز چهارشنبه هم نزدیک به ۵۰ نیروی منابع طبیعی استان نیز با بالگرد به محل هلی برن شدند و بعد از ظهر روز چهارشنبه آتش کنترل شده بود.

وی خاطرنشان کرد: اما کنده‌های وسط آتش همچنان می‌سوختند که مردم و اهالی روستاهای روبه‌رو کوه احساس می‌کنند که آتش دوباره روشن شده است.

جاوید با اشاره به تماس یکی از اهالی روستای مورنا در زمینه مشاهده شدن دود سفید از پشت کوه نیر از سمت شهرستان چرام، ادامه داد: امروز نیر ۵۰ نفر برای مهار کامل آتش سوزی با بالگرد به کوه نیر اعزام شدند.

۲۳۵۲۳۱

کد خبر 1555691

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =