گلایه شدید پسر آیت‌الله طالقانی از میراث فرهنگی

ایسنا نوشت: فرزند آیت‌الله طالقانی در واکنش به مصاحبه مدیرکل میراث فرهنگی البرز مبنی بر اینکه «خانواده آیت الله طالقانی می‌گویند میراث فرهنگی اعتبار مرمت خانه آیت‌الله طالقانی را به طور کامل در اختیار آنها قرار دهد تا خودشان این کار را انجام دهند» گفت: این حرف هیچ جایی گفته نشده و من آن را به شدت تکذیب می‌کنم.

مهدی طالقانی، در خصوص وضعیت خانه آیت‌الله طالقانی گفت: این خانه از حدود ۲۰ سال پیش برای مراقبت و نگهداری از طرف خانواده در اختیار میراث فرهنگی قرار داده شد. پیش از تحویل به این سازمان هم خانه بازسازی و بدون هیچ اشکالی در اختیار میراث فرهنگی قرار گرفت.

طالقانی افزود: خانواده ما این خانه را که متعلق به زمان تولد آقا بوده بدون هیچ توقعی در اختیار میراث گذاشت و انتظاری جز مواظبت از آن را نداشت.

وی ادامه داد: اما از حدود هشت سال پیش متوجه شدیم که خانه در حال نشست کردن است به همین دلیل با میراث فرهنگی تماس گرفتیم و بعد از یکسال میراث فرهنگی یک پیمانکار معرفی کرد که این پیمانکار هم به جای انجام کارهای اساسی شروع به تزئین خانه کرد و مشکل اصلی خانه هم درست نشد.

طالقانی در واکنش به مصاحبه مدیرکل میراث فرهنگی البرز مبنی بر اینکه «خانواده آیت الله طالقانی می‌گویند میراث فرهنگی اعتبار مرمت را به طور کامل در اختیار آنها قرار دهد تا خودشان این کار را انجام دهند» هم خاطرنشان کرد: سال گذشته میراث فرهنگی به ما اعلام کرد که ۱۵۰ میلیون تومان بودجه برای مرمت خانه آیت‌الله طالقانی در نظر گرفته شده است و به ما گفتند بخشی از هزینه هم از سوی خانواده تأمین شود تا با کمک هم خانه را مرمت کنیم.

وی با بیان اینکه اگر قرار بود ما هم هزینه را متقبل شویم باید ۴۰۰ میلیون تومان دیگر را خودمان تأمین می‌کردیم، افزود: به میراث فرهنگی اعلام کردیم اگر اینطور باشد که خودمان خانه را مرمت می‌کنیم و چه نیازی به میراث فرهنگی داریم؟

طالقانی ادامه داد: مدیرکل میراث فرهنگی البرز حرف بسیار زشتی زده‌اند، این حرف هیچ جایی گفته نشده و من آن را به شدت تکذیب می‌کنم. ما کی گفته‌ایم بودجه را در اختیار خودمان قرار دهید؟ مگر می‌شود بودجه دولتی را در اختیار ما بگذارند؟ یعنی ما این را نمی‌دانیم؟

وی تأکید کرد: اصلاً چنین حرفی زده نشده و من به شدت آن را تکذیب می‌کنم. برای مرمت خانه هم خودمان اقدام می‌کنیم و هیچ نیازی هم به میراث فرهنگی نداریم و خانه را هم خودمان نگهداری می‌کنیم و در اختیار میراث فرهنگی قرار نخواهیم داد.

طالقانی در پایان گفت: این قول را می‌دهیم که به ظاهر خانه دست نزنیم و آن را به همین شکل نگه داریم و تعمیرات آن را هم به زودی انجام دهیم فقط خواهشاً میراث فرهنگی دیگر با ما کاری نداشته باشد.

23215

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1555928

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =