توضیح سخنگوی طالبان درباره روند تشکیل دولت دائم

ایسنا نوشت: یک مقام ارشد طالبان درباره برنامه‌های این گروه برای گذار به یک دولت دائم در افغانستان گفت، این فرایند ممکن است روزها یا حتی ماه‌ها به طول انجامد.

سهیل شاهین، سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در مصاحبه با شبکه تلویویزیونی ان.اچ.کی ژاپن تاکید کرد، وزرایی که در دولت انتقالی منصوب شده‌اند، وزیران موقت هستند. او گفت ممکن است تغییراتی صورت بگیرد.

او گفت، لزوم انتصاب یک کابینه دائم در اولین فرصت ممکن چیزی است که مردم می خواهند. اما او افزود که این فرایند ممکن است روزها یا حتی ماه‌ها به طول انجامد.

سهیل شاهین گفت، چارچوب زمانی نامشخص موجب شد تا طالبان برنامه هایش را برای برگزاری مراسمی به مناسبت تشکیل دولت جدید لغو کند. او گفت کشورهای مدعو از این مساله مطلع شدند.

سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر همچنین فاش کرد که این گروه با ایالات متحده به دنبال خروج کامل نیروهای آن از افغانستان در تماس مانده است. او گفت: ما آماده هستیم تا با آنها روابط دوجانبه داشته باشیم.

این سخنگو تاکید کرد، واشنگتن باید دارایی‌های افغانستان در ایالات متحده را آزاد کند. شبکه ان.اچ.کی همچنین از او درباره تخلیه افغان‌های مرتبط با نهادهای ژاپنی از جمله کارکنان سفارت سوالی پرسید. او گفت، کسانی که اوراق سفر درستی دارند می‌توانند بروند.

311311

کد خبر 1556029

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =