کمک ۲۶ میلیارد تومانی مردم چهارمحال و بختیاری به نیازمندان

مدیرکل کمیته امداد استان چهارمحال و بختیاری گفت: از ابتدای امسال تاکنون مردم استان از طریق مراکز نیکوکاری، ۲۶ میلیارد و ۷۱۵ تومان به نیازمندان کمک کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری، جاسم محمدی فارسانی بیان کرد: مراکز نیکوکاری در چهار سطح محله‌محور، مسجدمحور، صنفی و مراکز تخصصی توسط مردم هر منطقه راه‌اندازی و مدیریت می‌شوند.

وی با اشاره به فعالیت ۱۱۷ مرکز نیکوکاری در سراسر استان افزود: واگذاری امور خیریه به مردم، شناسایی نیازمندان مناطق، شناسایی و جذب خیران و جمع‌آوری کمک‌های مردمی و توزیع آن بین نیازمندان در اسرع وقت از جمله اهداف راه‌اندازی این مراکز است.

محمدی میزان کمک‌های نقدی مردم استان به مراکز نیکوکاری را ۳ میلیارد و ۳۶۰ میلیون تومان عنوان و خاطرنشان کرد: همچنین مجموع کمک‌های غیرنقدی نیز ۲۳ میلیارد و ۳۵۵ میلیون تومان برآورد شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان با اشاره به راه‌اندازی مراکز تخصصی نیکوکاری ادامه داد: ۸ مرکز به صورت تخصصی در زمینه فرهنگی، ۸ مرکز کارآفرینی «ایجاد زمینه اشتغال مددجویان و خانواده‌های نیازمند استان» و ۶ مرکز نیز در حوزه زکات فعالیت می‌کنند.

 وی بابیان اینکه انجام خدمات رایگان برای نیازمندان از دیگر فعالیت‌های مراکز نیکوکاری است گفت: دارندگان تخصص‌های گوناگون از جمله تدریس، تعمیرات لوازم خانگی و ساختمان، درمان و انجام امور مربوط به تأسیسات ساختمان می‌توانند در راستای انجام امور خیریه و کمک به نیازمندان به این مراکز مراجعه کنند.

محمدی اضافه کرد: کمک‌های نقدی و غیرنقدی جمع‌آوری شده توسط نیروهای مردمی در کوتاه‌ترین زمان ممکن به دست نیازمندان تحت حمایت و غیر تحت حمایت می‌رسد.

46

کد خبر 1556480

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =