نظرسنجی از مردم: مدارس را هرچه سریع‌تر بازگشایی کنید

ایرنا نوشت: نتایج یک افکارسنجی آنلاین نشان می دهد: بسیاری از مردم از حضور فرزندان خود در خانه در سال تحصیلی رضایت ندارند و اکثر آنها « تسریع در واکسیناسیون» را بهترین راه برای بازگشایی مدارس در شرایط کنونی می دانند.

خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران "ایرنا" در افکار سنجی آنلاین خود از مخاطبانش خواست تا اعلام کنند که بهترین راه برای بازگشایی مدارس در شرایط کنونی چیست ؟ « تسریع در واکسیناسیون عمومی» با ۵۱.۴ درصد ، « تلفیق آموزش مجازی و حضوری » با ۱۸.۴ درصد ، « هر مدرسه بر اساس شرایط خود تصمیم بگیرد » با ۱۶.۲ درصد و « کاهش جمعیت کلاس‌ها » با ۱۴ درصد از سوی مخاطبان به عنوان بهترین راه بازگشایی  انتخاب شده است .

همچنین نتایج این بررسی نشان داد ؛ ۵۵.۳ درصد از پاسخگویان از حضور فرزندان خود  در خانه در طول سال تحصیلی  رضایت دارند و ۴۴.۷ درصد در این مورد اظهار نارضایتی داشتند.

  در این نظرسنجی ۴ سوال ؛ ۱-  از نظر شما، در میان پیامدهای منفی آموزش مجازی، کدام عارضه در میان دانش آموزان جدی تر است؟ ۲-  در شرایط کنونی تا چه اندازه با بازگشایی مدارس در سال تحصیلی جدید موافق هستید؟ ۳- به نظر شما، بهترین راه برای بازگشایی مدارس در شرایط کنونی چیست؟  ۴ – آیا از حضور فرزندتان در خانه در طول سال تحصیلی راضی هستید؟  مطرح شد.

در پاسخ به سوال ؛ در شرایط کنونی تا چه اندازه با بازگشایی مدارس در سال تحصیلی جدید موافق هستید؟  ۴۲.۲ درصد پاسخگویان  با  بازگشایی مدارس «اصلا» موافق نیستند . ۳۰ درصد با بازگشایی مدارس « زیاد » موافق هستند.  ۱۶.۸ درصد « تاحدی»  و ۱۱ درصد میزان موافقت خود را « کم » اعلام کردند.

همچنین در پاسخ به سوال ، از نظر شما، در میان پیامدهای منفی آموزش مجازی، کدام عارضه در میان دانش آموزان جدی تر است؟  گزینه « افت شدید علمی » با ۳۹.۶  درصد ، « اعتیاد به اینترنت » با ۲۴.۵ درصد  ، « یکنواختی و دلزدگی از آموزش » با ۱۴.۴  درصد ، « کاهش مهارت های ارتباطی » با ۱۴درصد و « اضافه وزن » با ۷.۵ درصد از سوی پاسخگویان انتخاب شده است .

نظرسنجی از مردم: مدارس را هرچه سریع‌تر بازگشایی کنید

 سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) به منظور اطلاع‌رسانی و کسب آرای عمومی در مورد موضوع‌ها و مسایل مختلف جامعه از ۲۹ مهرماه برنامه «افکارسنجی» آنلاین را برای نخستین‌بار در تارنمای اصلی خود راه‌اندازی کرد.

ضمن قدردانی از مشارکت مخاطبان در این رویکرد پژوهشی تاکنون توانسته دیدگاه‌ها و مطالبات عمومی را در ۴۷ نظرسنجی برگزار شده در مورد موضوع‌های مختلف از جمله همه‌گیری ویروس کرونا، محدودیت‌های کرونا، خرید آنلاین و وضعیت بورس، خودرو، بازار مسکن، آلودگی هوا، افزایش نرخ ارز، ادامه محدودیت‌های کرونایی، هتک حرمت مسؤولان، افزایش پهنای باند، انتخابات ۱۴۰۰، بازارهای مالی، انتخابات شوراها، چهارشنبه آخر سال، سفرهای نوروزی، نگاه مردم به سال ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰، روز طبیعت، فعالیت در شبکه های اجتماعی، چالش های رونق تولید، ارزهای دیجیتال، انتخابات ریاست جمهوری، بحران کم آبی، بازار ارز، تبلیغات در انتخابات ریاست جمهوری، تاثیر خشکسالی بر کشور،  وعده ها و شعارهای تبلیغاتی ، مناظره های انتخاباتی ،  فرجام مناظره ها ، مشارکت در انتخابات و  اولویت های رییس جمهوری منتخب ، نحوه پرداخت یارانه در دولت آینده، بحران کم ، روند واکسیناسیون کرونا ، تاثیرات قطع برق ، حمایت از تولید داخلی ، اولویت های دولت سیزدهم  ، چرخش های تحول آفرین دولت ، روند واکسیناسیون  و بازگشایی مدارس مطرح کند.

47231

کد خبر 1556527

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =