ازسرگیری فعالیت های نمایشگاهی استان یزد با بهبود شرایط کرونایی

مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های تجاری و بین‌المللی استان یزدگفت: با بهبود شرایط کرونایی استان و کشور، فعالیت نمایشگاه با تنظیم تقویم شش ماهه دوم سال و برگزاری نمایشگاه تخصصی صنعت، معدن ، فولاد، ماشین آلات و تجهیزات وابسته در روز ۳۱ شهریور آغاز می شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین در یزد؛ احمدقافی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه رسانه ها نقش مهمی در جایگاه اقتصادی و فعالیت های این شرکت در استان دارند، اظهار کرد: نمایشگاه های استان یزد از سال ۷۷ در فضای های مختلفی برگزار و از سال ۹۷ به ساختمان جدید و اصلی منتقل شده است.

وی با اشاره به اینکه مساحت زمین قابل بهره برداری برای شرکت نمایشگاه های استان ۵۶ هکتار است، افزود: از این مساحت تاکنون ۵ هزار ۷۰۰ مترمربع به بهره برداری رسیده که دارای ۴ هزار و ۵۰۰ مترمربع فضای مفید نمایشگاهی است که می توان ۲ هزار ۵۰۰ مترمربع فضای روباز را به آن اضافه کرد.

مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های تجاری و بین‌المللی استان یزد با اشاره به تغییرات صورت گرفته در هیات مدیره این شرکت، تاکید کرد: هیات مدیره جدید متشکل از مدیران صنعتی قدیمی و خوش نام یزد است که همگی معتقدند که می بایست برند شرکت به برندی معتبر در فضای بین المللی تبدیل شود.

وی با بیان اینکه نمایشگاه ها می تواند بخشی از موضوع گردشگری استان یزد را هدایت کند، خاطرنشان کرد: با بررسی های صورت گرفته و به کار گیری مشاوران خبره در این زمینه، امیدواریم به زودی فعالیت های خوبی در حوزه ارائه خدمات گردشگری به ویژه برای گردشگران خارجی انجام دهیم.

قافی ادامه داد: طرح جامع نمایشگاه های استان قبلا تهیه شده بود ولی مجدد مورد بررسی قرار گرفت و هم اکنون توسط مشاور در دست بررسی و اقدامات نهایی برای اجرایی شدن است.

وی با بیان اینکه تحولات دنیا در حوزه نمایشگاهی وارد فاز و عرصه های جدید شده است، گفت: نمایشگاه ها نیاز به یکسری فضای زیرساختی با کاربری دوگانه دارند تا بتوانند علاوه بر انجام امور مرتبط با نمایشگاهی خدماتی مطلوبی را به عموم مردم نیز ارائه کنند که در استان یزد نیز به دنبال طراحی و اجرایی اینگونه زیرساخت ها هستیم.

قافی در بخش دیگری از سخنان به راه اندازی شبکه نمایشگاه مجازی همزمان با برگزاری نمایشگاه ها در استان یزد خبر داد و تصریح کرد: با توجه به وجود فضای مجازی ملزم به به ارائه راهکارهای جدید هستیم که در همین زمینه اپلیکیش نمایشگاهی استان آماده شده و این قابلیت را دارد که افراد از طریق فضای مجازی در نمایشگاه حضور داشته باشند و با غرفه داران ارتباط بگیرند.

وی به ارائه خدمات ویژه به شرکت های دانش بنیان اشاره کرد و افزود: طی مذاکراتی که با پارک علم و فناوری انجام داده ایم، قرار است زمینه حضور شرکت های دانش بنیان داخلی و خارجی در نمایشگاه های استان فراهم شود.

مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های تجاری و بین‌المللی استان در بخش دیگری از سخنانش به شرایط برگزاری نمایشگاه ها در زمان شیوع کرونا اشاره و عنوان کرد: با بهبود شرایط کرونایی استان و کشور، فعالیت نمایشگاه با تنظیم تقویم شش ماهه دوم سال و برگزاری نمایشگاه تخصصی صنعت، معدن ، فولاد، ماشین آلات و تجهیزات وابسته در روز ۳۱ شهریور آغاز می شود.

وی افزود: ۲۷ اقدام در بحث رعایت پروتکل های بهداشتی اعلام شده که می بایست در برگزاری نمایشگاه رعایت شود که مهمترین آن عدم حضور عموم مردم و برگزاری نمایشگاه ها به صورت تخصصی و دعوت از متخصصین است.

قافی به زیان ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومانی این شرکت در زمان شیوع کرونا اشاره و کرد و افزود: این رقم شامل مباحث نگهداری و حقوق مزایای کارمندان می شود که به دلیل عدم برگزاری نمایشگاه ها به شرکت تحمیل شده است.

وی در پایان ضمن تقدیر از تعامل خوب سازمان صمت با شرکت نمایشگاه های استان از صدور مجوز برگزاری نمایشگاه توسط شرکت نمایشگاه های استان خبر داد و تاکید کرد: سازمان صمت این مسئولیت را به شرکت واگذار کرده و در این خصوص صرفا به ابعاد نظارتی موضوع ورود می کند.

ازسرگیری فعالیت های نمایشگاهی استان یزد با بهبود شرایط کرونایی

48

کد خبر 1556630

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =