جف بزوس با چقدر پول لقب ثروتمندترین فرد دنیا را پس گرفت؟

موسس شرکت آمازون، جف بزوس، با دارایی خالص ۲۰۰.۶ میلیارد دلاری در صدر فهرست ثروتمندترین ها قرار گرفت و پس از آن ایلان ماسک و برنارد آرنو به ترتیب جایگاه های دوم و سوم را تصاحب کردند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، جف بزوس امروز با ثروتی بالغ بر ۲۰۰.۶ میلیارد دلار به عنوان ثروتمندترین فرد روی زمین رتبه بندی شد؛ حتی پس از طلاق از همسرش مک کنزی در سال ۲۰۱۹ و واگذاری یک چهارم سهام خود در آمازون به او موقعیت او تغییری نکرده است.

بزوس در سال ۱۹۹۴ در خارج از گاراژ خود در سیاتل، آمازون را تاسیس کرد؛ غول تجارت الکترونیک از مزایای همه گیری ویروس کرونا استفاده کرده است چراکه در این مدت تعداد بیشتری از مردم به صورت آنلاین خرید می کنند.

ایلان ماسک در جایگاه دومین ثروتمندترین فرد در دنیا در تلاش است تا انقلابی در حمل و نقل زمینی از طریق سازنده خودروهای برقی، تسلا  و در فضا، از طریق اسپیس ایکس ایجاد کند.

اسپیس ایکس در حال حاضر نزدیک به ۱۰۰ میلیارد دلار ارزش دارد و دارایی خالص اسلان ماسک نیز در حال حاضر ۱۹۶.۳ میلیارد دلار تخمین زده شده است؛ گفتنی است که تسلا با سرمایه بازار ۳۴۲ میلیارد دلار در فوریه ۲۰۲۱ به ارزشمندترین خودروساز جهان تبدیل شد.

برنارد آرنو، رئیس و مدیرعامل فرانسوی، سومین فرد ثروتمند امروز در جهان است؛ ارزش دارایی خالص وی در حال حاضر ۱۷۸.۴ میلیارد دلار تخمین زده شده است که ناشی از تجارت وی در امپراتوری مارک ها از جمله Louis Vuitton و Sephora است.

گفتنی است که  برنارد آرنو تاجر فرانسوی و ثروتمندترین فرد اروپایی، در دسامبر سال گذشته ۱۰۰ میلیارد دلار ثروت به دست آورد.

جف بزوس با چقدر پول لقب ثروتمندترین فرد دنیا را پس گرفت؟

ثروت بیل گیتس، بنیانگذار مایکروسافت ۱۳۱.۶ میلیارد دلار است؛ بیل گیتس در حال حاضر در جایگاه چهارمین ثروتمندترین فرد دنیا ایستاده است. وی با تأسیس غول نرم افزاری مایکروسافت به همراه پل آلن به این جایگاه دست یافت و سرانجام بسیاری از سهام های خود را در این شرکت فروخت و تنها یک سهم را حفظ کرد و پول به دست آمده را در دیگر بازارها سرمایه گذاری کرد.

بیل گیتس سال گذشته در آوریل هنگامی که قیمت سهام مایکروسافت افزایش یافت وارد باشگاه ۱۰۰ میلیارد دلاری ها شد؛ بنیاد بیل و ملیندا گیتس بزرگترین بنیاد خیریه خصوصی جهان است.

مارک زاکربرگ، بنیانگذار، مدیرعامل و رئیس فیس بوک ، با دارایی ۱۳۰.۳ میلیارد دلاری پنجمین فرد ثروتمند دنیا در حال حاضر است؛ وی در حال حاضر پس از انتشار عمومی سهام این شرکت در ماه مه ۲۰۱۲ حدود ۱۵ درصد از سهام فیس بوک را در اختیار دارد.

مارک زاکربرگ جوانترین میلیاردری است که دارایی خالص او از مرز ۱۰۰ میلیارد دلار گذشته است.

۲۲۳۲۲۷

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1556655

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =