۱ نفر
۲۹ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۸:۵۸
تداوم روند کاهشی کرونا در اصفهان

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: موارد تست مثبت کرونا در اصفهان از ۴۴ درصد به ۳۲ درصد کاهش یافته است ولی هنوز نمی توان درباره کاهش مرگ و میرها اظهار نظر کرد.

آرش نجیمی در گفت و گو با خبرنگار خبرآنلاین اظهار کرد: موارد تست مثبت کرونا در اصفهان از ۴۴ درصد به ۳۲ درصد کاهش یافته است  که نشان از روند کاهشی کرونا در اصفهان است اما هنوز نمی توان درباره کاهش مرگ و میرها اظهار نظر کرد. 

وی افزود: شهرستانهای اردستان، اصفهان، برخوار، تیران، چادگان، خمینی شهر، خوانسار، دهاقان، سمیرم، شاهین شهر، شهرضا، فریدن، فریدونشهر، فلاورجان، گلپایگان، لنجان، مبارکه، نایین، نجف آباد و نطنز در وضعیت نارنجی و شهرستانهای خور و بوئین میاندشت در وضعیت زرد قرار دارند.

وی افزود: در شبانه روز گذشته از سه هزار و ۶۰۰ بیمار مشکوک به کرونا یک هزار و ۱۸۹ مورد قطعی شناسایی شد و ۴۳۱ نفر از این بیماران در مراکز درمانی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان بستری شده‌اند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با بیان اینکه طی ۲۴ ساعت اخیر ۴۴۷ بیمار بهبود یافته کرونا از مراکز درمانی ترخیص شده‌اند، اضافه کرد: این در حالی است که هنوز دو هزار  و ۵۱۹ بیمار مبتلا به کرونا در مراکز درمانی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان بستری هستند.

وی اضافه کرد: ۴۲۷ نفر از افراد بستری در مراکز درمانی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در بخش مراقبت‌های ویژه نگهداری می‌شوند.

نجیمی با اشاره به مرگ و  و میر ۲۶ بیمار مشکوک و قطعی به کرونا در مراکز درمانی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان ابراز داشت: در شبانه روز گذشته ۲۱ مورد مثبت قطعی فوت با کرونا گزارش شده است. 

48

کد خبر 1556701

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =