پیام سرلشکر باقری خطاب به سربازان و نظامیان آمریکا/ جنگ تحمیلی عامل استحکام بنیان‌های انقلاب شد

ایرنا نوشت: رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با تبریک و گرامیداشت هفته دفاع مقدس گفت: جنگ تحمیلی این توطئه جهانی که با هدف نابودی انقلاب و محو نظام جمهوری اسلامی ایران طراحی شده بود، در برخورد با سد مقاومت مردم ناکام ماند و این تهدید بزرگ خلاف اراده ابرقدرت‌ها، عامل استحکام بنیان‌های انقلاب شد.

 سرلشکر پاسدار محمد باقری در پیامی با تبریک فرا رسیدن هفته دفاع مقدس مصادف با روز جهانی صلح ۱۴۰۰، آورده است: فرا رسیدن هفته دفاع مقدس و گرامیداشت مقاومت، پایداری و سلحشوری و نمایش تاریخ سازی‌ها و فضیلت‌های ملت عظیم‌الشأن ایران اسلامی در جنگ تحمیلی ۸ ساله استکبار جهانی علیه این ملت بزرگ در یکی از مقاطع حساس و خطیر تاریخ بشریت، را پاس می‌داریم. 

وی ادامه داد: با ظهور انقلاب اسلامی و پدیدار شدن تهدید برای نظام ناعادلانه بین‌المللی قدرت‌های استکباری و استعماری جهان و ایجاد تزلزل در مناسبات ظالمانه رایج جهانی از سوی جمهوری اسلامی ایران، نظام سلطه و استکبار در یک ائتلاف گسترده و همه جانبه، صدام و رژیم بعثی حاکم بر عراق را به شعله‌ور سازی جنگ تحمیلی و تجاوز و اشغال بخش های وسیعی از میهن اسلامی ترغیب کرد. 

‌رییس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: این توطئه جهانی که با هدف نابودی انقلاب و محو نظام جمهوری اسلامی ایران طراحی شده بود، در برخورد با سد مقاومت، ایستادگی پایداری ملت و رشادت‌ها و حماسه آفرینی‌های تاریخ ساز رزمندگان و ایثارگران ناکام ماند و این تهدید بزرگ در معادله‌ای معکوس برخلاف اراده ابرقدرت‌های شرق و غرب به عامل استحکام بیشتر بنیان‌های انقلاب و بسط و نفوذ گفتمان آن در اقصی نقاط جهان تبدیل شد.

وی خاطرنشان کرد: اکنون با گذشت ۴ دهه از جنگ جهانی ۸ ساله علیه ایران سربلند، با صراحت و اطمینان می‌توان گفت منشأ بسیاری از پیروزی‌ها و پیشرفت‌های انکار ناپذیر و خیره کننده و در عین حال بازدارنده کشور طی این مدت ریشه در دفاع مقدس و قدرت و انرژی نهفته در فرهنگ آن دارد. دفاع مقدس، در حقیقت رمز ماندگاری و جهان‌شمولی انقلاب اسلامی و گنجینه ارزشمند و ثروت ملی ایرانیان برای کشف راه‌ها و مسئولیت‌های خطیر فرارو برای ارتقای عزت، کرامت، پیشرفت و پیش روندگی میهن اسلامی به سمت قله‌های رفیع اقتدار و منزلت جهانی است.

باقری با بیان اینکه نقش قابل ستایش و ملموس تاریخ و فرهنگ دفاع مقدس در قدرت سازی بازدارنده برای کشور، ماندگار سازی این معجزه بزرگ در ذهن و واقعیت زندگی آحاد جامعه را رقم زد، تصریح کرد: دفاع مقدس هشت ساله و ظرفیت مقاومت، صبر و تاب آوری ملت برابر توطئه‌ها و ترفندهای دشمنان، از مولفه‌های قدرت ملی و ارکان بازدارنده ایران اسلامی است که به عنوان نماد پیروزی و اقتدار ملی توانسته است افزایش عمق راهبردی انقلاب و شکل گیری ژئوپلیتیک مقاومت در منطقه غرب آسیا را به واقعیتی مسلم تبدیل کند ، طوری که در حال حاضر هیچ بیگانه و بیگانه پرستی، خیال تجاوز به مرزهای هویتی و سرزمینی ایران و ایرانیان را در سر نپروراند .

پیام سرلشکر باقری خطاب به سربازان و نظامیان آمریکا/ جنگ تحمیلی عامل استحکام بنیان‌های انقلاب شد

رییس ستاد کل نیروهای مسلح با معنادار دانستن تلاقی روز جهانی صلح ( ۲۱ سپتامبر ) با طلیعه پاسداشت حماسه دفاع مقدس ملت ایران ) ۳۱ شهریورماه ) ادامه داد: این تلاقی می‌تواند ما را به حقایق و ضرورت‌های تاریخی رهنمون و دلالت دهد. در حالی که صلح به نبود جنگ و خشونت و احترام به حقوق متقابل ملت‌ها در چارچوب منشور ملل متحد اشاره دارد، آمریکا و رژیم صهیونیستی و همراهان و هم صدایان منطقه‌ای و جهانی آنان در گفتمان و عملیات  کاملا مزورانه و فریبکارانه، چنان خود را سینه چاک انسان‌دوستی نشان داده اند که گویی این آن‌ها هستند که منادی واقعی صلح هستند؟!

وی اضافه کرد: آیا در حالی‌که آنها با دیکته کردن تعریف خاصی از صلح به دنیا عامل جنگ‌ها ، چالش‌ها و تنش‌های نظامی و تحمیل ناامنی، آوارگی، بدبختی و بی‌خانمانی ملت‌های غرب آسیا به ویژه در دهه‌های اخیر بوده‌اند . سیرک صلح طلبانه غربی_صهیونیستی و عملکرد جنایتکارانه آمریکا در اقصی نقاط عالم،  عمق فاجعه تهدید صلح را به تصویر می‌کشد و سرمایه‌گذاری و تامین مالی نظامی قدرت‌های جهانی هم هرگز نشانی از صلح طلبی در جهان ندارد .

باقری اظهار کرد: نگاهی به جنگ یمن و جنایاتی که بر ملت غیور و مظلوم این کشور می‌گذرد، بیانگر این حقیقت است که ورای شعار صلح طلبی غربی، بخش عمده جنگ افزارهای مورد استفاده عربستان و ائتلاف جنایتکار علیه ملت یمن از جانب سردمداران کشورهای به اصطلاح صلح طلب و بشردوست به ویژه امریکا تامین می‌شود .

وی افزود: در این رهگذر با تأسی به دیپلماسی فطرت محور و وجدان مدار مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در تعامل با جوانان غربی،  سخنی هم با سربازان و نظامیان آزاد اندیش ارتش ایالات متحده امریکا _ عامل جنگ ، آشوب و ناامنی و سردمدار جبهه ضد صلح در صحنه بین المللی  _دارم که در پرسشی با آنان  در میان می‌گذارم. به راستی آیا تاکنون به این سوال اندیشیده‌اید که ارتش امریکا ده‌ها هزار کیلومتر دورتر از خانه و کاشانه و خاک کشور خود با جنگ افروزی و اشغالگری در کشورهای دیگر در پی چیست؟

رییس ستاد کل نیروهای مسلح با طرح این پرسش که آیا حضور آنها در کشورهای تحت تجاوز ، اشغال و جنگ ازجمله در عراق و افغانستان و.... به راستی صلح ، امنیت و آرامش به ارمغان آورده است، ادامه داد: به راستی باید باور کرد عقب‌نشینی عجولانه از پایگاه های  نظامی در افغانستان برای صلح،آرامش و دموکراسی در افغانستان است؟ کافی است نگاهی به این روزهای این کشور بیاندازیم!! مقداری به واقعیت‌ها و رخدادهای این روزهای یمن بیاندیشید تا ببینید حمایت و مجاورت ارتش امریکا با ائتلاف سعودی چه بر سر مردم مظلوم و بی دفاع یمن آورده است.

وی خطاب به سربازان و نظامیان آزاداندیش آمریکا گفت: اجازه ندهید حاکمان بی‌خرد دولت امریکا و جنایتکاران تروریست و خون آشام نشسته در اتاق‌های فرماندهی ارتش این کشور  با چهره پردازی های موهوم  و سخیف، بین شما و حقایق و واقعیات بین المللی فاصله اندازند و شما را پیاده نظام سحرشده سیاست های سلطه و جنگ افروزی خود قرار دهند! آنها درتلاش هستند شما را از هرگونه تفکر و تامل پیرامون برخی مسائل و واقعیات تلخ آشکار و انکار ناپذیر جهان که محصول طراحی و برنامه‌ریزی لابی صهیونیستی است، بترسانند و بگریزانند .

باقری تصریح کرد: منطق سلیم اقتضا می‌کند سهم خود در سیاهه ظلم، جنایت، جنگ، خشونت و ناامنی و بی‌خانمان کردن صدها هزار انسان در جای جای عالم امروز که مشتاق و در عین حال محروم از زندگی با عزت، امنیت و آرامش هستند را پیدا و در مدار فطرت و وجدان خود پیرامون آن قضاوت کنید.مطمئن هستم ذهن کنجکاو و جستجوگر شما می‌تواند پاسخی شجاعانه و مسئولیت آفرین برای این پرسش ها پیدا و آنگاه نقش خود در قبال آن ترسیم کند.

وی صلح پایدار و ماندگار را  امری شدنی و قابل دسترس اما به این شرط دانست که در پرتو عدالت و خارج از دایره و سلطه گفتمان و تعریف امریکایی دنبال شود  و گفت: از نظر گاه جمهوری اسلامی ایران صلح عادلانه که ارمغان آن صلح واقعی و دوستی راستین است ، همان گفتمانی است که ایران اسلامی منادی آن است  و آن را حلقه گمشده امروز دنیا می‌داند.  در این میان ، آنچه مایه امیدواری است، روشن شدن اهداف و مطامع جریان های استعمار نوین امریکا و غرب برای ملت‌های جهان است که در حال بازگشت به فطرت پاک و الهی خویشتن هستند.

 رییس ستاد کل نیروهای مسلح یادآور شد: در ایامی که دفاع مقدس و مقاومت بزرگ و بیداری بخش ملت ایران برابر استکبار و سلطه جهانی توسط همه حق‌طلبان و جستجوگران صلح واقعی در جهان مورد تکریم و ستایش قرار می‌گیرد، با تاکید بر صیانت از گوهر صلح، عدالت و کرامت انسانی در جغرافیای عالم، اعلام می‌داریم که در تاریخ، ملت‌ها نمونه‌های پر شماری از مبارزه حق علیه تجاوز و بی عدالتی وجود داشته است که به لحاظ اهمیت آن در فرهنگ دفاعی، با بهره‌گیری از تاریخ ضد استعماری ایران و الهام گرفتن از دفاع مقدس هشت ساله، نکات عبرت آموزی پیش‌روی آزادی‌خواهان جهان قرار می‌دهد که برای پیشرفت و پیشبرد اهداف صلح طلبانه می تواند مورد اهتمام جدی قرار گیرد .

وی افزود: دکترین دفاعی جمهوری اسلامی ایران به تأثیر از رسالت الهی پیامبر رحمت و مهربانی حضرت محمد زاد و بر مبنای آیه شریفه " وَالَّذِینَ مَعَهُ أَشِدَّاءُ عَلَی الْکُفَّارِ رُحَمَاءُ بَیْنَهُمْ ۖ" حامی مستضعفان وستم دیدگان جهان و دشمنان ظالمان و متجاوزان است.

باقری همچنین در این پیام نام، خاطره و آرمان‌های بلند و الهام بخش امام راحل عظیم الشان(ره)، شهیدان همیشه جاوید هشت سال دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم به ویژه سردار دل‌ها سپهبد پاسدار شهید حاج قاسم سلیمانی و امیر قلب‌ها سپهبد شهید علی صیاد شیرازی که هستی خود را برای امنیت، آرامش،  سربلندی و سرافرازی ملت ایران به میدان آوردند و در طبق اخلاص اهدا کردند، را گرامی داشت.

23215

کد خبر 1556825

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =