۵ نفر
۳ مهر ۱۴۰۰ - ۲۳:۱۵

به رنگ خدا

مصطفی بروجردی
به رنگ خدا

درگذشت حکیم عارف محقق فرزانه ادیب اریب علامه فهامه و ذی‌فنون حضرت آیت الله استاد حسن حسن‌زادهٔ آملی قدس سره را به خانواده، دوستان، تلامیذ و جامعهٔ علمی کشور تسلیت عرض می‌کنم.

او که عمری را در جستجوی عرصه‌های گوناگون و متنوع دانش و آفاق بیکران بینش سپری کرد و با عنایت حضرت حق از محضر اساتید بی‌نظیر دوران بهره‌مند شده بود، روز و شب را با چراغ معرفت در جستجوی حقایق متعالی می‌گذراند.

آن تشنهٔ جام معارف که هرگز خود را سیراب نمی‌یافت، اکنون پس از عمری تلاش بی‌وقفه و کوشش خستگی‌ناپذیر، در سیر الی الله به آرزوی دیرینهٔ خود که همانا لقاء الله بود، واصل و نائل گردید و در محضر ربوبی شرف حضور یافت.

روح لطیف او ظرفیتی عظیم برای درک زیبایی‌های هستی داشت و بیان دلگشایش بازتابی از رازهای نهفته در جانش بود. آثار فراوان علمی و عملی آن استاد بزرگ و برکات قلمی و قدمی‌اش ذخیره‌ای ارزشمند ومائده‌ای آسمانی است که نسل‌های امروز و آینده از آن بهره‌مند خواهند شد.

بنان و بیان او رنگ و بویی الهی داشت و محضرش انسان را از حضیض ناسوت به عالم لاهوت رهنمون می‌ساخت. عاش سعیدا و مات سعیدا. از خداوند متعال علو درجات آن انسان ملکوتی و حشر با اولیاء طاهرین را مسألت می‌نمایم و  در سوگ این استاد وارسته غمگسارم.
 

کد خبر 1556872

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =