طرح مهر تحصیلی برای نهمین سال در سمنان اجرا می شود

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان گفت: نهمین دوره طرح مهر تحصیلی به منظور کمک به دانش آموزان نیازمند و تهیه و اهدای لوازم التحریر برای این عزیزان از محل موقوفات منطبق و کمکهای خیرین در استان سمنان اجرا شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان سمنان، حجت‌الاسلام‌والمسلمین اسماعیل تدینی اظهار کرد: واقفین خیراندیش با تیز بینی مشکلات و کاستی های اطراف خود را شناسایی کرده و در جهت رفع بخشی از این مشکل، قسمتی از اموال خود را وقف نموده اند که یکی از این موضوعات، مباحث آموزشی, علمی است.

وی افزود: در سالهای اخیر در جهت اجرای همزمان و اثر بخش نیات این دسته از موقوفات و با هدف کمک و دستگیری از دانش آموزان بی بضاعت و تهیه ملزومات مورد نیاز این عزیزان، طرح مهر تحصیلی در آستانه مهر ماه توسط ادارات اوقاف و امور خیریه و به صورت همزمان در سطح استان اجرا می شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان عنوان کرد: طرح مهر تحصیلی سال ۱۴۰۰ به صورت نمادین در حرم مطهر حضرت یحیی ابن موسی الکاظم(ع) سمنان با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان برگزار شد و در سطح استان با همت هیئت امنای بقاع متبرکه شاخص و از محل های منطبق و کمک های خیرین اجرا خواهد شد.

وی یادآور شد: بسته های تهیه شده جهت اهدا به دانش آموزان در قالب طرح مهر تحصیلی ویژه دو گروه سنی ابتدایی و متوسطه است که شامل کیف و لوازم التحریر مورد نیاز دانش آموزان مقاطع یاد شده در طول یک سال تحصیلی است.

وی با اشاره به اینکه تعداد ۵۰۰ بسته جهت اهدا به دانش آموزان نیازمند شهرستان سمنان در حرم مطهر حضرت یحیی(ع) آماده شده است که با رعایت اصل حفظ کرامت افراد توسط مرکز افق امامزاده به دانش آموزان نیازمند شناسایی شده در اطراف بقعه اهدا خواهد شد ،خاطر نشان کرد: قیمت هر بسته در مقطع متوسطه ۲۲۰ هزار تومان و قیمت هر بسته در مقطع ابتدایی ۲۱۰ هزار تومان است، البته اگر دانش‌آموزان خودشان بخواهند چنین بسته‌ای را تهیه کنند، مبلغی بیش از این باید بپردازند.

48

کد خبر 1556925

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =