برگزاری نشست وزرای خارجه گروه دی هشت در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل متحد

نشست غیر رسمی وزاری امور خارجه گروه دی هشت در تاریخ ۳۰ شهریور ماه سال جاری در نیویورک برگزار شد.

به گزارش خبرآنلاین، در این نشست که ریاست آن را وزیر امور خارجه بنگلادش بر عهد داشت،  شرکت  کنندگان دیدگاهها و نقطه نظرات خود را در خصوص فعالیت های این سازمان تشریح نمودند.

در ابتدا، وزیر  امور خارجه بنگلادش گزارشی از فعالیت ها و دستاوردهای این سازمان را ارائه و از کشورهای عضو به دلیل مشارکت فعال در پیشبرد اهداف این سازمان قدردانی کرد.

در ادامه، سرپرست معاونت بین الملل وزارت امور خارجه به نمایندگی از وزیرخارجه، طی سخنانی با اشاره به اهمیت سازمان دی هشت برای کشورمان به عنوان یک  کشور اسلامی و در حال توسعه، بر ادامه حمایت از این نهاد در دولت جناب آقای رئیسی تاکید نمود.

 نجفی در ادامه بر اهمیت ایجاد تحول در سازمان دی هشت با هدف پویاتر نمودن آن تاکید و خواستار مشارکت و همکاری فعالتر اعضاء در زمینه های تجاری، صنعتی، ارتباطاتی، کشاورزی و امنیت غذایی به عنوان اهداف اولویت دار سازمان به ویژه در شرایط ناشی از بیماری کووید ۱۹ شد. وی در پایان آمادگی کشورمان جهت به اشتراک گذاشتن تجارب حاصله خود با کشورهای عضو گروه دی هشت در زمینه مقابله با تحریم های غیرقانونی و ناعادلانه یکجانبه اعلام نمود.

در ادامه وزیر امور خارجه پاکستان و معاونین وزرای امور خارجه ترکیه، اندونزی و نیجریه و نیز نمایندگان کشورهای مالزی و مصر سخنرانی نمودند. بنا بر اعلام دبیرخانه گروه، قرار است نشست وزرای خارجه این سازمان در زمینه فناوری های ارتباطی و اطلاعاتی  در تاریخ ۷ اکتبر ۲۰۲۱ در استانبول برگزار شود. همچنین نشست مقامات ارشد و وزرای خارجه در زمینه گردشگری نیز طی روزهای ۲۰  لغایت ۲۲ اکتبر در اسلام آباد پاکستان برگزار خواهد شد.

311311

کد خبر 1557232

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =