بازگشایی مدارس در سه مرحله/ کلاس اولی‌ها حداقل یک روز به مدرسه بروند

مهر نوشت: کلاس اولی‌ها امروز نخستین روز حضور در مدرسه را تجربه کردند و قرار است تا نیمه دوم آبان مدارس در سه مرحله بازگشایی شوند.

یک میلیون و ۶۵۰ هزار دانش‌آموز کلاس اولی در سراسر کشور امروز به مدارس رفتند و سال تحصیلی جدید خود را آغاز کردند و  بعد از حدود دو سال تعطیلی مدارس، شرایط حضور دانش‌آموزان در مدارس فراهم می شود.

علیرضا کاظمی سرپرست وزارت آموزش و پرورش با تأکید بر اینکه دانش آموزان کلاس اولی باید حداقل یک روز در هفته به مدرسه بیایند، گفت: آموزش و پرورش در سراسر کشور زمینه‌های لازم را برای استمرار آموزش و پرورش و تضمین سلامت دانش‌آموزان که یکی از دغدغه‌های خانواده‌ها است، فراهم می‌کند. همه تمهیدات لازم به کار گرفته شده و تلاش می‌کنیم از طریق آموزش تلویزیونی، شبکه‌های شاد و آموزش ترکیبی با رعایت فاصله اجتماعی اقدام کنیم و باید زمینه‌های پیوند دانش‌آموزان با مدرسه را برقرار کنیم.

کلاس اولی‌ها امروز نخستین روز حضور در مدرسه را تجربه کردند و سیاست آموزش و پرورش بازگشایی آرام و تدریجی مدارس است.

بازگشایی حضوری مدارس در سه مرحله است، در گام نخست همه مدارس روستایی وعشایری که جمعیت دانش‌آموزان آنها کمتر از ۱۵ نفر است در نیمه اول مهر بازگشایی می‌شوند، در نیمه دوم مهر مدارس روستایی و عشایری که جمعیت کلاس‌های درس آنها ۳۰ نفره است باز می‌شوند.

در گام دوم از ابتدای آبان مدارس شهری که کمتر از ۳۰۰ نفر دانش‌آموز دارند و در گام سوم از نیمه دوم آبان مدارس شهری که بالای ۳۰۰ دانش‌آموز دارند، بازگشایی می‌شوند.

۴۷۲۳۳

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1557577

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =