دفاع تمام قد فراز از فرهاد

مهاجم سابق استقلال می‌گوید جواد نکونام آینده مربیگری ایران است.

مازیار فیروزی:فراز فاطمی؛بازیکنی که هم سابقه بازی در استقلال را دارد و هم پرسپولیس.پسر بی حاشیه فوتبال ایران که به قول همه کارشناسان فقط فوتبالش را بازی می کرد و کاری به هیچ حاشیه ای نداشت.با فراز تماس گرفتیم تا از او درباره شرایط مدیریتی این روزهای دو تیم و به خصوص استقلال حرف بزنیم.فراز البته یک پیام ویژه برای هواداران استقلال دارد و می گوید:«من حال همه آنها را درک می کنم،ولی از همه هواداران می خواهم که صبور باشند.احساس خودم این است که به زودی و با تغییر وزیر جدید اتفاق های خوبی خواهد افتاد.»

این روزها نه استقلال مدیرعامل دارد و نه پرسپولیس.البته اوضاع استقلال اصلا بر وفق مراد نیست.این شرایط را چطور می بینید.

من هنوز هم می گویم مدیرانی باید در راس این دو باشگاه باشند که سابقه مدیریتی را داشته باشند.احساسات هواداران را درک کنند و در اصطلاح خودمانی مدیر باشند.مدیرانی که امتحان شان را پس داده اند.

آیا اگر این اتفاق بیفتد دوباره خیلی ها انتقاد نمی کنند که قحط الرجال است و ...

مدیرت کردن در این دو تیم سخت است.من 5 سال در پرسپولیس و استقلال بازی کرده ام و شرایط را می دانم.مدیر این دو تیم باید راه ارتباط با سرمربی،کادر فنی،بین الملل و البته هوادار را بلد باشد.مدیر این دو باشگاه باید بتواند راه خوبی برای منابع مالی پیدا کند و مورد اطمینان هواداران باشد.قحط الرجال نیست،کار در این دو تیم سخت است و هر کسی نمی تواند مدیر استقلال و پرسپولیس باشد.

اما کسانی که امتحان پس داده هستند هم ایرادهایی در گذشته داشته اند و همین ایرادها باعث شده تا موفق نباشند.

این جای بحث زیادی دارد اما حداقلش این است که این مدیریت را تجربه کرده اند.

 مدت هاست که هواداران فوتبال و بیشتر استقلالی ها مطالبات‌شان را مقابل باشگاه و وزارت ورزش پیگیری می کنند.

قبول دارم که این راهش نیست اما از طرفی هم باید به هوادارن حق داد.آنها فشارهای زیادی را تحمل می کنند؛به خصوص هواداران استقلال.من خیلی از هواداران را از نزدیک دیده ام.آنها با این دو تیم زندگی می کنند،خوشحال می شوند و اشک می ریزند و مستقیما روی زندگی شان تاثیر دارد.خیلی از این هواداران غیر از این دو تیم دلخوشی دیگری ندارند.

احمد مددی استعفا داده و خیلی ها می گویند ممکن است فرهاد مجیدی هم از تیم برود.حتی در فضای مجازی برای او آلترناتیو هم تعیین کرده اند؛جواد نکونام.البته همه اینها شایعاتی است که در فضای  مجازی مطرح می شود.

باید شرایط را بررسی کرد.آیا اگر قرار است فرهاد مجیدی را هم بردارند چه کسی قرار است جانشینش شود؟

شما اگر جای مدیران باشگاه بودید چنین ریسکی را برای تغییر می کردید؟

فرهاد از سرمایه های باشگاه است.من اگر بودم چنین کاری را انجام نمی دادم.او در استقلال بوده،امسال هم تیم خودش را بسته . بازیکنان به نوعی از او حرف شنوی دارند.باید به او فرصت داد تا بتواند داشته هایش را در استقلال پیاده کند.

 جواد نکونام.او فردی است که می گویند اگر مجیدی برود سرمربی استقلال خواهد شد.

جواد از نظر فنی و شخصیتی عالی است و آینده بزرگی در سرمربیگری دارد.به نظرم او در سال های آینده می تواند هدایت استقلال را برعهده بگیرد.اگر جای او بودم در این مقطع و در این شرایط به استقلال نمی آمدم.

به نظر شما خصوصی سازی می تواند راهکاری برای خروج دو تیم از بحران های به وجود آمده باشد؟

سوال من این است،تا چه زمانی باید دولت بودجه دو تیم را بدهد و این دو تیم دولتی باشند؟همه باشگاه های جهان خصوصی هستند و به بهترین شکل ممکن اداره می شوند و درآمدزایی دارند.هواداران هم خوشحال هستند و مطالبه ای باشد را از مالک باشگاه طلب می کنند.اگر این اتفاق بیفتد من موافق هستم اما از راه درست اش.همه مسائل باید درست باشد و از طریق درست وارد بورس شوند.

در هفته های گذشته فیلمی از توهین به پرویز مظلومی در فضای مجازی پخش شد و ...

قلب آدم درد می گیرد.این پیشکسوتان از سرمایه های ورزش هستند و اگر نبودند شاید حالا همین فوتبال هم نبود.پرویز مظلومی مربی بنده بوده و تلاش های زیادی برای استقلال کرده است.اگر هم در یک برهه ای در هیات مدیره بوده اما در نتیجه گرفتن تیم که نقشی نداشته.

توصیه ای به هواداران دو تیم به خصوص استقلالی ها دارید؟

یک مقدار صبور باشند.احساس می کنم که با آمدن وزیر جدید اتفاق های خوبی خواهد افتاد.

252 252

کد خبر 1557926

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =