اختصاص قطار فوق‌العاده برای جلوگیری از شلوغی مترو پس از باز شدن مدارس

فارس نوشت: مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران با اشاره به اینکه همزمان با بازگشایی برخی از مدارس اگر ازدحام جمعیت در مترو داشته باشیم قطار فوق‌العاده اعزام خواهد شد، گفت: ضدعفونی قطارهای مترو مداوم انجام می‌گیرد.

علی عبدالله‌پور مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران، درباره تمهیدات مترو تهران همزمان با بازگشایی برخی از مدارس از جمله کلاس اولی‌ها اظهار داشت: کلاس اولی‌ها اصولا از مترو استفاده نمی‌کنند مگر اینکه با خانواده‌هایشان وارد شهر زیرزمینی شوند.

وی افزود: در حال حاضر با همان روش قبلی یعنی سرفاصله حرکت 4 دقیقه قطارهای مترو تردد دارد و اگر ازدحامی باشد و مدارس بیشتر بازگشایی حضوری شوند، قطار فوق‌العاده اعزام خواهد شد.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران با اشاره به اینکه مسافران نگرانی در مورد وضعیت بهداشتی مترو نداشته باشند گفت:‌ضدعفونی قطارها مداوم انجام می‌گرد و از شهروندان خواستاریم به دلیل اینکه احتمال استفاده دانش‌آموزان از مترو وجود دارد بیشتر از گذشته نسبت به رعایت فاصله اجتماعی و عدم صحبت با یکدیگر جهت پیشگیری از انتقال کرونا اقدام کنند.

عبدالله‌پور خاطرنشان کرد: در حال حاضر بر اساس آخرین آمارها و گزارشاتی که به دست‌مان واصل و ثبت شده در روزهای اخیر 700 تا  800 هزار نفر از مترو روزانه برای تردد استفاده کرده اند.

47231

کد خبر 1558042

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =