نشان فداکاری ارتش به چه کسی تعلق گرفت؟

ایرنا نوشت: برابر تصویب شورای عالی نشان‌ها در ارتش جمهوری اسلامی ایران، نشان فداکاری به شهید اسماعیل کماسی تعلق گرفت.

برابر تصویب «شورای عالی نشان‌ها» در ارتش، به‌پاس رشادت و مدیریت جهادی در صحنه‌ها و برهه‌های سرنوشت‌ساز دوران پیروزی انقلاب و دفاع مقدس و ایثار و بذل جان در اعتلای ایران سربلند اسلامی، نشان فداکاری به شهید والامقام ارتش اسلام؛ «اسماعیل کماسی» که سرسختانه در خط مقدم دفاع از استقلال، تمامیت ارضی و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایستاده‌اند، تعلق گرفت.

نشان فداکاری که اعطایی مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) به ارتش جمهوری اسلامی ایران است، نماد ایثار و از خودگذشتگی دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاه افسری امام علی(ع) ارتش است که در راه پاسداری از استقلال و تمامیت ارضی کشور و نظام جمهوری اسلامی ایران مردانه ایستاده و دفاع کرده‌اند.

شهید اسماعیل کماسی در سال ۱۳۲۱ در شهرستان بروجرد دیده به جهان گشود. در سال ۱۳۴۵ به استخدام ارتش درآمد. وی در ارتش به تحصیل خود ادامه داد و با اخذ مدرک دیپلم به دانشکده افسری راه یافت و به درجه افسری مفتخر شد.

با پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، شهید کماسی فرصت مناسبی یافت تا فعالیت‌های خود را گسترش دهد و به سرپرستی اداره عقیدتی سیاسی تیپ ۲ دزفول منصوب شود.

با آغاز جنگ تحمیلی به‌صورت داوطلب به مرزهای کشور رفت و همراه با همرزمانش به مقابله با ارتش بعث پرداخت. سرانجام این شهید والامقام در تاریخ ۶ فروردین ماه ۱۳۶۱ در عملیات پیروزمندانه «فتح‌المبین» در «دشت عباس»، به شهادت رسید.

۲۳۲۱۹

کد خبر 1558519

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =